Kura na zemiakoch fotorecept

vevuska187 - fotkavevuska187, 18. mája 2014

Tetno recept som našla na internete. Chutí veľmi dobre ale kto nemá moc rád kyslé,dajte iba jeden citrón :)

4
porcie
45 minút
príprava
90 minút
na 220 °C

Suroviny

6 ks
1 lyžička
1 lyžička
1 lyžička
1 lyžička
1 PL
3 PL
2 ks
1 kg
12 strúčikov v šupke
 na zaliatie




Postup

  1. 1

    Marinádu si pripravíme ešte večer aby sme na ďaľší deň mohli začať kuchtiť :) Prichystáme si suroviny.Do misky dáme horčicu, červenú papriku, tymián, rozmarín, cibuľu, korenie, olej, granulovaný cesnak, soľ.Citróny si prekrojíme na polovicu a vytlačíme šťavu do misky.

    Kura na zemiakoch (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Všetko zamiešame a vznikne nám z toho takáto marináda.

    Kura na zemiakoch (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Do marinády poukladáme kuracie stehná a citróny. Misu zatvoríme a dáme do chladničky.

    Kura na zemiakoch (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Na ďaľší deň si vyberieme marinádu a necháme ju pri izbovej teplote "odpočinúť". Nachystáme si zemiaky.

    Kura na zemiakoch (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Pokrájame na mesiačiky.

    Kura na zemiakoch (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Pridáme olivový olej,rozmarín,soľ a korenie.

    Kura na zemiakoch (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Zamiešame.

    Kura na zemiakoch (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Dáme všetko na plech. Na vrch poukladáme strúčky cesnaku a citróny. Trúbu si rozohrejeme na 220 stupňov. Zabalíme do alobalu a dáme do trúby na hodinku a pol. Ja to robím tak,že hodinku nechám v alobale a pol hodinku bez :)

    Kura na zemiakoch (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    A môžeme podávať :)

    Kura na zemiakoch (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

zifi
v prvom odstavci daj za kazdu ciarku aspon medzeru - inak sa to berie ako nekonecne dlhe slovo, ktore system nevie rozdelit a nasledne ho nevie zarovnat do odstavca, a preteka mimo vyhradene miesto
mezi
Pisat medzeru po kazdej bodke ciarke vykricniku otazniku atd bol uz kedysi zaklad strohopisu. A jedla s rozmarinom namam rad, meni vonujedla na vonu smradlavych noh, a to ho pestujem:-) Tiez neosupatv dnesnej dobe zemiaky kupene v obchode povazujem za odvahu, hlavne ked boli "oprane"
lakocinka
vyzerá to krásne, zaujal ma citrón, ku kuraťu sa ozaj hodí, je to také grécke, ale dať ho ešte s ním aj upiecť, to znie skvele a pre mňa novo, dík za inšpiráciu, iste skúsim pri prvej príležitosti
vevuska187
a Ďakujem za rady ohľadom písania :) bohužiaľ som na strojopis nechodila :D
shreky
Celkom zaujímavo to vyzerá, ja by som si dal povedať :D Možno by som ešte skusil dať platky slaninky na chuť aj vôňu.
lakey
V tem pekáčiku to vyzerá trochu neprehľadne, ale verím, som naplno presvedčený, že to bude chutnať úžasne. 5 b.
laurisia
Dnes ukuchtené a musím konštatovať - výborný a jednoduchý recept, jedlo má len jednu nevýhodu - veľmi, naozaj veľmi rýchlo mizne z pekáča :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia