Zapekané cestoviny

miloss2 - fotkamiloss2, 8. mája 2014
Zapekané cestoviny
Foto: miloss2

Chutné jedlo,rýchle na prípravu.

15 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

300 g
250 g
200 g
100 g (alebo čerstvo vylúpaný)
2 ks
180 g
100 g




Postup

  1. 1

    Uvaríme cestoviny podľa návodu.Morčacie prsia nakrájame na kocky,osolíme a prudko opečieme na olivovom oleji.(asi 5 minút)

    Zapekané cestoviny - obrázok 1
  2. 2

    Uvarené cestoviny zmiešame s opečeným mäsom,nakrájanými šampiňónmi a paradajkami,pridáme hrášok.

    Zapekané cestoviny - obrázok 2
  3. 3

    Primiešame smotanu a oregano.

    Zapekané cestoviny - obrázok 3
  4. 4

    Posypeme nastrúhaným syrom a petržlenovou vňaťou (mal som len sušenú,ale lepšia je čerstvá).Dáma zapiecť.Dobrú chuť.

    Zapekané cestoviny - obrázok 4

Diskusia k receptu

rolfynka
toto urcite vyskusam mam rada zapekane cestoviny na rozny sposob uz aj ukladam
altyn
@Miloss2 oprav si surovinu hrach za hrášok. Hrach je starý, sušený, hnedý a treba ho namočiť. Hrášok je zelený a ihneď jedlý. Môže byť mrazený, konzervovaný alebo čerstvý. Ak by podľa teba varil niekto neskúsený, asi by nebol moc nadšený výsledkom...
altyn
@miloss2 nieje zač, som rád že to berieš ako inteligentný človek lebo v poslednej dobe je riziko niečo tu napísať... :-)))
altyn
A aby som nezabudol, recept je parádny, robím podobný, doteraz som neskúsil ten "hrach- hrášok" lebo som sa bál že sa rozvarí, ale nabudúce určite vyskúšam...:-)))
fi0na
tiez robim zapekane s kyslou smotanou, skus niekedy pridat susenu salviu, velmi sa tam hodi :)
mariamka
prsia sa nestihli rozmrazit, ale chutilo to vyborne aj bez nich, mala som truby a zvysok rajcinovej omacky s olivami, plus hrasok a sampinony z konzervy, dovnutra sladka a navrch ta kysla so syrom, dakujem, pochutili sme si :)





SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia