Pita s jogurtovo-smotanovou plnkou fotorecept

eldina - fotkaeldina, 5. mája 2014
Pita s jogurtovo-smotanovou plnkou (fotorecept)
Foto: eldina

alebo Miláčik v piškóte :)), lebo tak chutí

36
porcií
60 minút
príprava
40 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
600 g
100 g
5 - 6 PL
170 g
1 bal
4 ks
Plnka:
400 g
500 g
100 g
1 bal
4 ks
50 g (krupica)




Postup

  1. 1

    Potrebujeme: /čo sa týka cukru, pridajte si podľa seba/....múku majte 1 kg, pre istotu..:) ak by cesto viac "pilo"..

    Pita s jogurtovo-smotanovou plnkou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    do múky pridať prášok do pečiva, zmiešať, pridať žĺtky, cukor, zmäknuté maslo (izbovej teploty), mlieko, zamiesiť cesto (skoro nelepivé, aj ked s maslom je to ťažké:)) )..rozdeliť ho na dva kusy, druhý diel podeliť na 4 loptičky a tie dať na pol hodinu do mrazničky /neskôr ich budeme strúhať na koláč, tak aby sa lepšie strúhalo/

    Pita s jogurtovo-smotanovou plnkou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    veľký plech si vymazať maslom, posypať hrubou múkou....polovicu cesta, čo ostalo , vyvaľkať a dať na plech...ani sa nesnažte vyvaľkané cesto preniesť na plech valčekom-nedá sa!!.......:) takže vyvaľkané cesto z pracovnej dosky po kúskoch preniesť na plech..:)....je to aj tak jedno, maslové cesto sa pri pečení spojí

    Pita s jogurtovo-smotanovou plnkou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    a dať ho na chvíľu do chladničky /čaká sa totiž na cesto v mrazničke/.....asi za pol hodinu spojiť biely jogurt a smotanu, pridať cukor/oba/ a hrubú múku...vyšľahať sneh z bielkov a zľahka vmiešať do smotany..

    Pita s jogurtovo-smotanovou plnkou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    masu vyliať na plech

    Pita s jogurtovo-smotanovou plnkou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    cesto, ktoré bolo medzitým v mrazničke, nastrúhať na hrubom struháku na koláč..

    Pita s jogurtovo-smotanovou plnkou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    piecť v predhriatej trúbe na 180 °C, asi 40 minút....po 10 minútach koláč prekryť papierom na pečenie, aby zhora nezhorel...

    Pita s jogurtovo-smotanovou plnkou (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    do pol hodiny sa dá krájať......na obrázku mám koláč s čučoriedkovou omáčkou/čučoriedky, trochu vody a cukor chvíľu povariť a ponorným mixérom vymixovať/

    Pita s jogurtovo-smotanovou plnkou (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

ebaka
Jablkové pité robievam,ale Tvoje jogurtovo smotanové vyzerá tiež vábivo :-)
aszabka
tak tento dezert vyskúšam, mám pocit, že som už niekde podobný čítala, len bol s ovocím..predpokladám, že ten jogurt je 10%, či nie?..vďaka..
manya
super koláčik a aj sa mi vydaril, isto ho ešte budem piecť;




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia