Andrut - poľské keksy

zuziamirkova - fotkazuziamirkova, 3. mája 2014

Recept som dostala od kolegyne z práce (Poľky). Jednoduchá a ľahká príprava sladkej pochúťky na posedenie pri kávičke...

10
porcií
30 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

1/2 hrnček
250 g
1 hrnček
2 kávové lyžičky
2 hrnčekov
1/2 dcl
1 bal.
1 bal.
100 g
50 g




Postup

  1. 1

    Do hrnca nalejeme mlieko, vsypeme cukor a kakako a pridáme margarín, ktoré pri slabom ohni miešame a necháme rozpustiť.

  2. 2

    Pri bode varu vsypujeme pomaly sušené mlieko za stáleho miešania, kým masa nezhustne. Potom siahneme z ohňa.

  3. 3

    Z balenia oblátok si dva platy necháme celé a zvyšné podrvíme na drobno a vmiešame do masy spolu s orechami, hrozienkami, van. cukrom, rum. arómou.

  4. 4

    Necháme pár minút vychladnúť a potom masu rozotrieme na jeden plat, rovnomerne rozotrieme a prikryjeme druhým platom. Rovnomerne zaťažíme a necháme odstáť pár hodín v chlade.

  5. 5

    Môžeme si ho ozdobiť čokoládou a potom ho narežeme podľa vlastným predstáv

  6. 6

    Masu môžeme rozdeliť medzi viacero platov. Potrieť ňou prvý plat, prikryť ďalším, opäť potrieť a prikryť a opakovať až kým sa masa celkom neminie. No tam nepoužijeme drvéné oblátky, čiže musíme použiť viac sušeného mlieka aby bola masa poriadne tuhá.. Andrut taktiež môžeme doplnáť rôznymi žele cukríkami alebo lentilkami..

    Andrut - poľské keksy - obrázok 6

Diskusia k receptu

rain333
zaujímavý recept, oblátky zostanú vždy nejaké tak sa to aspoň zužitkuje a musí tam byť margarín?? neskúšala si maslo?
sovka62
Asi by som tiež použila maslo. Tá plnka farbou pripomína krowky, má aj podobnú chuť, keď je v nej sušené mlieko? Ak no, bude to môj najobľúbenejší zákusok.
zdenkas
Aj ja si ukladám. Určite vyskúšam a ďakujem za rcp. Páči sa mi:-))
eviana
Jooooj, tak toto sa mi veľmi páči, ukladám, vyskúšam, vďaka za recept :)
zuziamirkova
rain333
prvý krát som to robila s maslom.. je to úplne to isté.. takže môžeš použiť maslo :)
zuziamirkova
sovka62
ja už ani neviem ako chutia krowky :( dávno som ich nejedla.. ale toto môžem doporučiť. Už len to že je tam sušené mlieko, hovorí o tom, že to musí byť skvelé...
mamamaria1
@Edinoz (9.12.2016 15:26)

Gratulujem, najhoršia možná varianta je miešať rastlinné a živočíšne tuky. Vaše trávenie z vás malo určite veľkú radosť :(




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia