Koláčiky s lieskovcom - Курабийки с лешници

alex37 - fotkaalex37, 28. marca 2014
Koláčiky s lieskovcom - Курабийки с лешници
Foto: alex37

Blíži sa Veľká noc, toto klasické malé sladké pečivo, sa pečie v Bulharsku práve na Veľkonočné sviatky, na Vianoce, ale chutí aj ako obyčajné Zobraziť celý popisBlíži sa Veľká noc, toto klasické malé sladké pečivo, sa pečie v Bulharsku práve na Veľkonočné sviatky, na Vianoce, ale chutí aj ako obyčajné každodenné chrumkanie ku káve alebo k čaju. Forma je väčšinou okrúhla, to je najjednoduchší spôsob, ale z cesta sa môžu robiť tiež strojčekové alebo vykrajované koláčiky.

30 minút
príprava
23 minút
na 180 °C

Suroviny

500 g
125 g
300 g
2 ks
200 g alebo jogurt
1 bal.




Postup

  1. 1

    Z preosiatej múky a ostatných surovín vypracujeme mäkké cesto z ktorého tvarujeme guličky a ukladáme na plech s papierom na pečenie /ja mám čiernu fóliu/ Suroviny som uviedla podľa pôvodného receptu, ja som však použila len 200g cukru. /nám stačilo/

    Koláčiky s lieskovcom - Курабийки с лешници - obrázok 1
  2. 2

    do stredu zatlačíme vlašský orech alebo lieskovec, čím guličku jemne roztlačíme na placku.

    Koláčiky s lieskovcom - Курабийки с лешници - obrázok 2
  3. 3

    upečieme do zlatista - v mojej rúre to trvalo na 180°C cca 23 min. Skladujeme v mikroténovom sáčku /kým zostane/

    Koláčiky s lieskovcom - Курабийки с лешници - obrázok 3

Diskusia k receptu

marianne
azbuka nabehla a hned som vedela,ktora bije:-) ku kave super @alex...ja som v poslednej dobe zacala oprasovat rustinu v pisomnej forme, a zistujem,ze to tam niekde na tej pamatovej karte v hlave este zostalo:-))...Tvoje kurabijki s lešnici urcite na velku noc vyskusam...:-)
izabella929
všetko, čo obsahuje lieskové oriešky a aj zdobení nimi, považujem za veľmi chutné a krásne...) ja som pestovateľka lieskových orieškov a to je niečo, čo sa žiadnym orechom chuťou nevyrovná...
afataga
to je presne pre mna take suchariky, toho cukru tiez myslim ze staci ako si dala ty, ked su v tom sacku nezmaknu? lebo ja mam rada chrumkave
mariamka
ja kde vidim azbuku, tiez mi zilky ihraju, asi ako @marianne :) vyzeraju velmi chutne tvoje KURABIJKI @alex ,, a asi tiez nabehnem na tento sposob "gulickovania" je to ucelne :)
havino
veru veru, vidím azbuku a vsjo mi jasné, ešte som roládu nevyskúšala a aj totok na chrumkanie sa mi pozdáva, ukladám, 5*
elysa
keksíky zbožňujem a tie s orieškom ešte viac...
alex37
@marianne , fajne ti ide už tá ruština však :-)
@izabella929 , o tom pestovaní lieskovcov mi musíš dať bližšie info.
Stačí kúpiť prútik, alebo ako ho zasadiť?
@afataga , v sáčku veru zmäknú :-)
@mariamka , máš pravdu, to guličkovanie je fakt rychlovka :-) len je dobre ked su gulicky take skoro rovnake ;-)
@havino , no najprv vyskušaj slimakov, uvidis ze budes nosena na rukach :-)
@elysa , oriešky sú aj u nás obľúbené :-)
Vďaka vám všetkým za nahliadnutie :-)
radost
@alex37
vdaka za nové guličky-to je manuál rýchly pre lenivé a šuchtavé babičky..ja už guličkujem všetky keksíky..aj medovníky..na niektoré vtlačím oriešok..niektorým urobím vzorku vidličkou..
my-ked s dedkom si okuliare dolu dáme-aké chceme-také tvary na tanieri máme..a v brušku sa nesvieti ako v chladničke - tam tma vládne...zachvíľu je miska guliek nadne..
cukru tiež menej bude..mám vlastnú výrobu..už..:-(
alex37
@rasdost mila, rada som ta pri mojom recepte videla,... mám vždy radosť z tvojej básničky, hneď lepšiu náladu vženieš do mojej dušičky :-)...vďaka ešte raz, a preajem tebe aj tvojej polovicke pekny vecer :-)
eviana
@alex37 , to sú ale milé koláčiky, šup do šuplíka KK, veľmi rada ich vyskúšam, ďakujem za inšpiráciu, s lieskovcom to musí byť to pravé orieškové :) 5*




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia