Špagety so šampiňónmi, kešu a medvedím cesnakom

elixir - fotkaelixir, 28. marca 2014
Špagety so šampiňónmi, kešu a medvedím cesnakom
Foto: elixir

Rýchle, trošku pikantné jedlo.

2
porcie
5 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

10 ks
4 PL
16 lístkov
4 ks (biela časť)
4 PL
0,5 ČL
2-3 PL
150-200 g




Postup

  1. 1

    Dáme variť špagety. Na panvici rozohrejeme dve lyžice oleja a oprážame na ňom cibuľku, ktorú sme nakrájali na kolieska. Po minúte pridáme aj kešu s feferónovou pastou a šampiňónmi ošúpanými a pokrájanými na štvrtinky. Všetko osolíme a oprážame za občasného premiešavania.

  2. 2

    Keď šampiňóny zmäknú a mierne zhnednú (5-6 minút), pridáme trochu vody z cestovín, parmezán, kto chce aj trochu oleja, odstavíme z plameňa a premiešame.

  3. 3

    Do panvice pridáme uvarené cestoviny, umytý a na drobnejšie nakrájaný medvedí cesnak, všetko poriadne premiešame. Na záver posypeme podrveným farebným korením a podávame.

Diskusia k receptu

afataga
super, to akoby si pre mna varila :-), len miesto pasty by som dala normalnu chilli
mariamka
skvele! sa mi to velmi paci, kesu, sampinony, brumcesnak, .. vsetko, co mame radi, jednoduche chute, a pekne servirovanie @elixir :)
tiginko
pekne si navarila, beriem ako inšpiráciu. Ja len asi trochu oriešky posekám, nemám rada v jedle väčšie kúsky orechov
safran
mala som linguine, prednosť pred feferónkami majú chilli, aj tak skvelé :-) SUPER večera :-)
p.s. dnes mi Varecha nefunguje, ak som dala 2 rovnaké príspevky, ospravedlňujem sa
havino
všetko parádne, aj jedlo, aj foto, oriešky by som tiež trochu osekala, ako žabka hovorí, 5 *
pusta
@elixir , fantázia, všetko po mojej chuti, chválim, kk.
5 hviezdičiek za chutné a nápadité dávam :-)
gordonko
parmezán a kešu oriešky nepoužívam ,ale aspoň si mi vnukla nápad na špagety s krémovou zálivku zo žampionou a ....
ampara
Zajtra idem na "medvedí" a už viem,čo bude na obed.......5*
alex37
...krásny rcpt, dnes som ho pripravila len základ, zabalila dcére do školy a ona si potom dorobí špagety k tomu. Základ vyzeral veľmi dobre :-) vďaka za ďaľši výborný rcpt, od teba :-)
alex37
@elixir , neuveríš včera som s ňou volala, chválila, že to bolo úplne vynikajúce :-) takže ešte raz vďaka :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia