Orechovo-čokoládové osie hniezda fotorecept

marianne - fotkamarianne, 23. marca 2014
Orechovo-čokoládové osie hniezda (fotorecept)
Foto: marianne

Kuchársku knihu o pečení od Eleny Peniaštekovej-Múčniky mám veľmi rada.Učila som sa z nej piecť.Skvelé recepty,zrozumiteľne napísané,vždy sa podaria.Upečie začiatočník, aj pokročilý.Tieto osie hniezdá Zobraziť celý popisKuchársku knihu o pečení od Eleny Peniaštekovej-Múčniky mám veľmi rada.Učila som sa z nej piecť.Skvelé recepty,zrozumiteľne napísané,vždy sa podaria.Upečie začiatočník, aj pokročilý.Tieto osie hniezdá od nej sú skrátka vynikajúce,nedá sa nepodeliť s receptom,aj keď už tu nejaké sú....Výborné sladké raňajky a božsky voňajúú.Piekla som z dvojitej dávky aj pre dobrú susedu:-)

40-45
porcií
20 minút
na 170-180 °C

Suroviny

200 g
300 g
50 g
1/2 ČL
30 g
1,5 - 2 dl
125 g
2 ks
Plnka:
1 balíček (alebo škorica)
1 balíček
75 g
75 g
Ešte:
 na potretie
 na posypanie (alebo práškový)




Postup

  1. 1

    Do misy dáme múku,cukor,soľ,z droždia,mlieka,trošky cukru pripravený a vykysnutý kvások,roztopené maslo a žltky.Vypracujeme cesto,ktoré musí byť také husté,aby sa dalo dobre vyváľkať.Z cesta urobíme hneď tri šúľky.

    Orechovo-čokoládové osie hniezda (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    A každý šúľok rozváľkame na tenký obdlžník,ktorý posypeme škoricovým cukrom(alebo len škoricou),vanilkovým cukrom,posekanými orechami,hrozienkami a kúskami čokolády.Vonkajší okraj cesta potrieme bielkom.

    Orechovo-čokoládové osie hniezda (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pevne stočíme a ostrým nožom pokrájame na kolieska hrubé cca 1,5cm.

    Orechovo-čokoládové osie hniezda (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Reznou stranou ich poukladáme na vymastený plech,ďalej od seba a necháme vykysnúť.Vykysnuté potrieme bielkom a ešte poprášime vanilkovým cukrom.

    Orechovo-čokoládové osie hniezda (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Upečieme do ružova..

    Orechovo-čokoládové osie hniezda (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

elysa
@marianne škoda, že nie sme susedy, nechala by som sa ponúknuť, až sem cítim tú vôňu 5*
izabella929
s čokoládovou plnkou som ich veru ešte nepiekla....vyzerajú krásne a lákavo.-)
radost
a na mňa si zabudla-šak tiež som tvoja suseda..šporovlivá babička pre pierko aj cez plot..a tebe robí problém dáka stovka..:-(
sľubujem:krabičku vrátim..
idem z VARECHY..nech tú na sladké chuť stratím..:-)
luss44
krásne si ich napiekla, nepohrdla by som veru. Už som ich dávno nerobila, musím sa polepšiť.
eviana
Prekrásne osie hniezda... skvelé chute si v nich spojila - čokoládu a orechy mám rada... hoď po mne kúsok :) 5*
havino
totok je pre mňa zákusok a tou škoricou si nešetrila, tak to má byť, s čokoládou tiež bomba, inak moja mama veľmi často miešala múky a aj vianočku čo robievam je miešaná múka, myslím, že má to veľa do seba na kvalitu cesta
marianne
dakujem dievcata,som rada,ze sa pacia...macat ich v ranajkovej kavicke je pozitok:-)
paploska
ďakujem za recept, vymenila som len múku. tie moje sú zo 40% ražnej a 60% špaldovej :-) mňamka



radost
boooožeeee...
@paplo ška
pohľad pre bohov..musím zložiť okuliare:-))
radost
ešte stále sa môžeš...
mám cvičeného holuba..donesie-ak nabalíš..
:-)
marianne
co sa to tu robi?:-)) @paploska mam straaasne velku radost,ze sa podarili a chutili zaroven...som vysmiata ako leco,toto ma vzdy vie neskutocne potesit,mas ich krasne...neboli trosku hutne a tazsie z tej zitnej muky? ostatnym pekne dakujem za komentare...:-)
paploska
@marianne špaldovú som dala tú na koláče a ražnú jemne mletú celozrnú a sú fajné :-) nie hutné. a ďakujem :-)
livinka
@marianne vyzerajú skvelo, priateľovi ich isto upečiem.. hneď v júni, keď sa vrátim domov :) len budem musieť vymyslieť, čo namiesto vlašských orechov, nemá ich rád.. ale myslím, že aj s nasekanými mandľami by to mohlo byť fajn, nie?




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia