Rýchla banánová roláda fotorecept

kovamo - fotkakovamo, 19. marca 2014
Rýchla banánová roláda (fotorecept)
Foto: kovamo
15 minút
príprava
12 minút
na 180 °C

Suroviny

4 ks
4 PL
4 PL
3 ks približne




Postup

  1. 1

    Bielky pevne ušľaháme s cukrom, prišľaháme žĺtka a opatrne primiešame múku. Rozotrieme na papier na plechu a upečieme na 180 stupňov asi 12 minút. Upečené cesto aj s papierom zvinieme do vlhkej útierky.

    Rýchla banánová roláda (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Po vychladnutí rozmotáme, potrieme nutellou (tenkou vrstvou), poukladáme banány a opäť zvinieme.

    Rýchla banánová roláda (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Nad parou si rozpustíme čokoládu na varenie s trochou cery, a celú roládu ponatierame čokoládávou. Posypeme ozdobnými guličkami a necháme stuhnúť. Krájame zo šikma.

    Rýchla banánová roláda (fotorecept) - obrázok 3

Diskusia k receptu

mirkamt
Podobnú banánovú som práve včera piekla v čase pridania receptu - s inou plnkou.
gubics
Aj ja som robila koláčiky s banánom a tvarohom, boli výborné ale už sme ich zjedli.
kovamo
ďakujem divečatá, je fakt super jednoduchá ale hlavne vynikajúca
sashenka1
Ďakujem za recept,upiekla som ju,naplnila parížskou šľahačkou a banánmi,potrela rozpustenou čokoládou,kebyže nie hostia,tak ju s mužom zjeme sami-výýýýýborná,prvýkrát sa mi nepolámala,kráááásna je a ešte aj fajnučká-krááásne sviatky
mirkamt
Podobnú banánovú som práve včera piekla v čase pridania receptu - s inou plnkou.
gubics
Aj ja som robila koláčiky s banánom a tvarohom, boli výborné ale už sme ich zjedli.
kovamo
ďakujem divečatá, je fakt super jednoduchá ale hlavne vynikajúca
sashenka1
Ďakujem za recept,upiekla som ju,naplnila parížskou šľahačkou a banánmi,potrela rozpustenou čokoládou,kebyže nie hostia,tak ju s mužom zjeme sami-výýýýýborná,prvýkrát sa mi nepolámala,kráááásna je a ešte aj fajnučká-krááásne sviatky




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia