Steak s pálivou omáčkou, pečenou paprikou a zemiakmi fotorecept

danver - fotkadanver, 14. marca 2014
Steak s pálivou omáčkou, pečenou paprikou a zemiakmi (fotorecept)
Foto: danver

Tento recept je z časti z internetu a mojich výmyslov. Steak je medium, omáčka štipľavá a papriky chrumkavé.

2
porcie
30 minút
príprava
30 minút
na 200 °C

Suroviny

200 g
1 cl
1 ks
2 strúčiky
1 ks
6 ks
1 PL
0,5 dl
2 ks
5 ks malé




Postup

  1. 1

    Najprv do marinády z olivového oleja, cesnaku, soli a korenia naložíme nakrájané papriky.

    Steak s pálivou omáčkou, pečenou paprikou a zemiakmi (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Malé zemiačiky umyjeme a nakrájame na polovice. Osolíme a spolu s marinádou a paprikami dáme piecť na 30 minút na 200 stupňov.

    Steak s pálivou omáčkou, pečenou paprikou a zemiakmi (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Kým sa nám robia zemiaky, zoberieme mäso, nasolíme a okoreníme. Na troške oleja opekáme z každej strany 2 minúty. Steaky odložíme na tanier a priklopíme pokrievkou.

    Steak s pálivou omáčkou, pečenou paprikou a zemiakmi (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Do výpeku zo steakov pridáme trošku oleja a postupne pridávame červenú cibuľu, cesnak, čili papričku, olivy. Chvíľu opekáme. Potom pridáme paradajkový pretlak a vývar. Po chvíli vypneme a priklopíme.

    Steak s pálivou omáčkou, pečenou paprikou a zemiakmi (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Potom už iba vyberieme zemiaky a papriku z rúry a naservírujeme.

    Steak s pálivou omáčkou, pečenou paprikou a zemiakmi (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

afataga
som zvedava, ako budes varit, ked budes mat 20, ked uz teraz stvaras taketo jedla :-), ak ti mozem poradit, do tej omacky daj na zaver kusok masla, zjemni chut
danver
Dakujem za radu urcite to vyskusam, a ked budem mat 20 rad by som pracoval v nejakej restauracii
afataga
dufam, ze ma potom pozves na protekcny obed :-)
to maslo daj, az ked odstavis zo sporaka
evanaaa
Tak z takýchto mládencov rastú neskorší svetoví kuchári a šéfkuchári......nemám slov, vidím, že tu sa varí s láskou k jedlu. Len tak ďalej, @danver.......




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia