Penne s omáčkou z kuracej pečienky fotorecept

yogicek - fotkayogicek, 14. marca 2014
Penne s omáčkou z kuracej pečienky (fotorecept)
Foto: yogicek

Recept na rýchly obed alebo večeru.

4
porcie
20 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

400 g
750 g
150 g
1 veľká
2 strúčiky
podľa potreby
podľa chuti
podľa chuti
2 ks
4 ks
podľa chuti
1 stredne veľká
200 ml alebo voda
podľa chuti
podľa chuti
250 ml
Na ozdobu:
 kolieska




Postup

  1. 1

    Pečienku pomelieme na mlynčeku cez dosku s otvormi minimálne 8mm. Nie na jemno. V omáčke musia byť malé kúsky pečienky.

    Penne s omáčkou z kuracej pečienky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Slaninu a cibuľu pokrájame na malé kocky. Mrkvu postrúhame na hrubo.

    Penne s omáčkou z kuracej pečienky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    V panvičke necháme popustiť slaninu.

    Penne s omáčkou z kuracej pečienky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pridáme cibuľu. Podľa potreby pridáme masť. Restujeme do sklovita.

    Penne s omáčkou z kuracej pečienky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Pridáme na tenké plátky nakrájaný cesnak a mrkvu. Prisypeme MČK, tymián, nové korenie, bobkový list.

    Penne s omáčkou z kuracej pečienky (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Restujeme do zhnednutia cibule. Keď je cibuľa hnedá, podlejeme troškou vody a dusíme do odparenia vody až na tuk. Toto zopakujeme ešte dva krát.

    Penne s omáčkou z kuracej pečienky (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Pridáme mletú pečeň. Zmiešame so základom.

    Penne s omáčkou z kuracej pečienky (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Necháme zarestovať do stuženia pečienky. Vytvoria sa hrudky a pečienka zhnedne. Podlejeme vývarom alebo vodou a dusíme do zmäknutia pečienky. Dusíme cca 15min.

    Penne s omáčkou z kuracej pečienky (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Keď je pečienka mäkká prilejeme sladkú smotanu. Prisypeme medvedí cesnak a bazalku, poriadne zamiešame.

    Penne s omáčkou z kuracej pečienky (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Varíme tak dlho, aby sa smotana zredukovala a s pečienkou vytvorila hustejšiu omáčku. Na záver posolíme.

    Penne s omáčkou z kuracej pečienky (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Penne uvaríme bežným spôsobom v osolenej vode. Po uvarení zlejeme, nepreplachujeme a horúce podávame s pečienkovou omáčkou. Ozdobíme kolieskami paradajky a zeleným pórkom.

    Penne s omáčkou z kuracej pečienky (fotorecept) - obrázok 11

Diskusia k receptu

anina6
veľmi dobre to vyzerá, a určite aj chutí vynikajúco.
polovacka
Proti receptu nemam absolutne nic / jedlo je urcite perfektne
- pripomienku mam iba k nazvu jedla , mam otazku : cize ak budem v restauracii objednavat jedlo - priklad : objednavam si zemiaky s reznom , chleba s huspeninou , horcicu a parky , hrianky s biftekom ( predsa penne je iba priloha k jedlu , cize aj tento nazov jedla by mal byt : Kuracia pecienka /omacka - priha penne ) k tomuto jedlu mozme pouzit akukolvek prilohu - myslim akukolvek taliansku pastu
polovacka
doplnok : v zivote som nepocul o omacke z kuracej pecienky ( precestoval som dost vela krajin a taktiez som ochutnal spustu jedal )
kimlo
@polovacka dovolim si nesuhlasit, penne je v tomto pripade hlavna surovina, ochutena omackou, tak ako byvaju spagety, farfalle, tagliatelle a ostatne cestoviny.
pusta
@yogicek , veľmi pekný a aj chutný recept, vynikajúco kombinovaný (y)
*****
yogicek
@polovacka
V podstate to @kimlo povedal za mňa. Ak som Ťa správne pochopil, tak, ak si dám v reštaurácii špagety zo syrom, tak si mám pýtať syr a ako prílohu špagety? A tých príkladov by som našiel oveľa viac. No a že si o takej omáčke ešte nepočul? Asi musíš ešte viac cestovať. Ďakujem za komentár.
pusta
@polovacka , aj ked si sa s tým ty ešte nestretol, ubezpečujem ťa, že pečeňová omáčka existuje a podáva sa aj v reštauráciách. :-)
eviana
@yogicek , opäť si parádne navaril, kombinácia surovín sa mi veľmi páči, od vône tušenej mi nosom krúti, super si to vymyslel... veru by som neodolala, tak šup recept do šuflíka... ďakujem za skvelú 5* inšpiráciu :)
brambora
recept ukladam... urcite vyskusam, super obmena pecene. ja som zatial len restovala alebo vyprazala...
alex37
..penne môžem, pečeň tiež, spolu som to ešte nejedla, takže uložíme, uvidíme :-)
kukulienka71
@yogicek chutne si navaril, mne až sem privanulo vôňu tvojho jedla...pečeňovú omáčku som mala vždy v rada a v kombinácii s cestovinami som niečo podobné nedávno varila aj ja(špagety s husacou pečeňou).Mám len malinkú výhradu,určite by som pečienku dusila len pár minút,keďže je pomletá a ešte si ju potom varil aj so smotanou,jej stačí fakt máličko:-)
yogicek
Všetkým Vám pekne ďakujem.
@izabella929 , kukulienka71
Moje milé, tak ako píše @brambora , aj ja som stále točil pečienku dookola. Restovanú a vyprážanú. Pečienkovú omáčku už poznám dlhé roky, ale v úplne inej podobe. Toto som robil prvý krát a myslel som si, že som to vymyslel ja. Ako vidím z Vašich komentárov Vy to poznáte. Takže som teplú vodu nevymyslel. Aspoň viete zo svojich skúseností ohodnotiť túto omáčku.
@kukulienka , úplne s Tebou súhlasím s tou dĺžkou dusenia pečienky. Ale tých 15min v mojom prípade bolo akurát. Ja som ju mal pomletú cez 12mm dierky. A varenie s tou smotanou som mohol lepšie vysvetliť, to je pravda. Ono sa to varilo v mojom prípade už len asi minútku, dve. Poriadne som priložil pod kotol a 33% smotana bola zredukovaná za tie max. 2 min. Všetkým Vám prajem pekný víkend.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia