Ruské punčové rezy fotorecept

tkatka - fotkatkatka, 2. marca 2014
Ruské punčové rezy (fotorecept)
Foto: tkatka

Aj tento recept mám od mojej babičky :))) Po maďarsky sa volajú Orosz puncsos (čítať Oros punčoš).

56 ks
porcií
45 minút
na 190 °C

Suroviny

Cesto:
8 ks
400 g
12 PL
50 g
350 g
1 bal.
Punč:
500 ml
150 ml (rum)
150 g
2 PL
Na potretie:
Krém:
2 ks
150 g
2 PL
250 g
Čokoládová poleva:
167 g
200 g
1 PL




Postup

  1. 1

    Vajcia rozdelíme, z bielkov vyšľaháme tuhý sneh. Žĺtky s kryštáľovým cukrom vyšľaháme,postupne pridávame horúcu vodu, potom pridáme preostatú múku s práškom do pečiva, zamiešame. Pridáme tuhý sneh z bielok a opatrne zamiešame.

    Ruské punčové rezy (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Cesto vylejeme na plech vyloženým papierom na pečenie. Upečieme na 190 °C za 45 minút.

    Ruské punčové rezy (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Korpus po vychladnutý vodorovne rozrežeme na polovicu (vrchnú časť korpusu vložíme späť do umytého plechu)...

    Ruské punčové rezy (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    ...spodný korpus natrieme marhuľovým lekvárom...

    Ruské punčové rezy (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Punč si spravíme nasledovne: do 720 ml fľaše dáme práškový cukor s kakaom. Zatiaľ si uvaríme čaj (z dvoch vrecúšok môže byť aj čierny čaj ), ktorý potom necháme vychladnúť. Um prilejeme k práškovému cukru a kakaa a prilejeme aj vychladnutý čaj, zamiešame a môže ísť na korpus. ( na fotke je už len polovica lebo som neskoro fotila).

    Ruské punčové rezy (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Polovicu punču lyžicou nanášame na korpus, ktorý je v plechu...

    Ruské punčové rezy (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Tu potom treba pracovať rýchlo. Chytíme plech s korpusom a prevratíme ho na spodný korpus, ktorý je potretý lekvárom. (Dúfam že som to napísala pochopiteľne)

    Ruské punčové rezy (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Druhú polovicu punču tiež nanesieme na vrch korpusu.

    Ruské punčové rezy (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Krém urobíme nasledovne všetky suroviny ku krému vyšľaháme.

    Ruské punčové rezy (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Krém natrieme na korpus a dáme do chladničky stuhnúť.

    Ruské punčové rezy (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Poleva: ceru roztopíme v hrnci pridáme olej, stiahneme z ohňa a trošku počkáme, pridáme nalámanú čokoládu a necháme postáť. Polevu zamiešame, aby bola hladká. Tiež počkáme aby nebola príliš riedka. Polejeme zákusok a necháme stuhnúť.

    Ruské punčové rezy (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Nakrájame (nôž ponoríme do horúcej vody, aby sa čokoláda nelámala).

    Ruské punčové rezy (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Hotové ruské punčové rezy :)))

    Ruské punčové rezy (fotorecept) - obrázok 13

Diskusia k receptu

helus
Nielen vyzerajú ale sú aj veľmi chutné. Ja ich poznám pod názvom "Čajové rezy"
zdenka1009
A zas si vykúzlila jeden fajnový, šťavnatý zákusok, krásne rovnomerne nakrájaný...hodil by sa ku kávičke :-)
sovka62
Poznám, síce som ich nikdy nerobila, ale ako dieťa som si ich kupovala v cukrárni pod názvom ruské rezy. Vždy jeden ruský, jeden punčový, to boli moje najobľúbenejšie, ako dieťa som krémové zákusky nemala rada. (Až neskôr som omilostila krémeše a laskonky).
vanilka111
páni! to si krájala s pravítkom?? mne keby ruky pozlátili,koláč takto nenakrájam :-)
citroen
@tkatka ,popíš mi bližšie zhotovenie toho krému.Nie je mi jasné,či do krému idú surové vajcia alebo sa šľahajú s cukrom a kakaom nad parou.Ďakujem
medovnicek
píšeš názov aj po maďarsky, zrejme je to krajový recept, také mám veľmi rada a hlavne všetky recepty po našich babičkách nemôžu byť iné ako výborné:):):), už čakám aký ďalší recept od nej nám sem prinesieš
zdenka1009
A ja musím pochváliť @tkatka , za výborný rcp na ruské rezy...robila cez sviatky, bol výborný, tak ako som si ho predstavovala ..Ď. :-)
angiek
aj ja som robila a vsetci chvalili, urcite to nebolo posledny raz :-)