Čokoládový a kávový krém so šľahačkou fotorecept

elysa - fotkaelysa, 28. februára 2014
Čokoládový a kávový krém so šľahačkou (fotorecept)
Foto: elysa

Čokoláda a káva sú naše obľúbené príchute v dezertoch...

6
porcií
30+chladenie minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

Čokoládový krém:
450 ml
2 PL
1 PL
1 ks
1 ks
50 g
50 g
Kávový krém:
450 ml
2 PL
1 PL
1 ks
1 ks
1 ČL
50 g
1000 g
20 ks
1 dcl
200 ml
1 ks
 na zdobenie




Postup

  1. 1

    Deň pred prípravou dáme stiecť jogurt na plátenko uložené na sitku, samozrejme dávame stiecť nad misu do chladničky.

    Čokoládový a kávový krém so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Takto si krásne na druhý deň jogurt vyklopíme na tanier, stečenú srvátku môžeme použiť pri pečení chleba a pečiva.

    Čokoládový a kávový krém so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Krémy sa varia ako klasické pudingy: mlieko, kryštálový a vanilkový cukor, žĺtok a zlatý klas uvaríme na krém, do kávového hneď vsypeme instantnú kávu.

    Čokoládový a kávový krém so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Do uvarených krémov vmiešame maslo a do čokoládového aj polámanú čokoládu.

    Čokoládový a kávový krém so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Dobre vymiešame a za častého premiešania necháme ochladnúť.

    Čokoládový a kávový krém so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Medzitým si posekáme, alebo polámeme piškóty.

    Čokoládový a kávový krém so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Stečený jogurt rozdelíme rovnako do oboch vychladnutých krémov.

    Čokoládový a kávový krém so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Vyšľaháme šľahačom na hladké krémy.

    Čokoládový a kávový krém so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    A vrstvíme do pohárov, alebo misiek, najskôr čokoládový krém.

    Čokoládový a kávový krém so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Rozdelíme posekané piškóty.

    Čokoládový a kávový krém so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Polejeme vychladnutou kávou, ja som nesladila, vedela by som si tam predstaviť troška umu, ale moji to nemajú radi, tak bez neho. Kávy som dala asi 2 KL do každého pohára.

    Čokoládový a kávový krém so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Dáme vrstvu kávového krému.

    Čokoládový a kávový krém so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Šľahačkovú smotanu vyšľaháme so stužovačom.

    Čokoládový a kávový krém so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    Šľahačku rozdelíme do pohárov. Tu je vidieť koľko pohárov mi vyšlo- 6 klasických malinovkových, asi 2,5 dcl a 2 o niečo menšie, keby som dávala do pudingových misiek, tak šľahačky by bolo málo, pretože priemer misiek je väčší, tak klamem kalórie :).

    Čokoládový a kávový krém so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 14
  15. 15

    A na záver posypeme strúhanou čokoládou, podávame vychladené, Tento dezert nie je presladený.

    Čokoládový a kávový krém so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 15

Diskusia k receptu

tiginko
mňam, toto by som si dala hneď...ani piškóty nepotrebujem a rum kopnem radšej len tak osve do seba :-) Alebo čo tak nakladané višne v rume do toho... grrrr, asi mám sladkostný absťák
bobarka
Vyzerá veľmi lákavo a chutne. Už je v KK a na nedeľnom jedálnom lístku. Gratulujem !!!!
mariamka
fantazia! hviezdickujem, len co to vidim, kde pocujem kavu, to je moje, cela ta uvodna porcia :) zakusky nemusime, ale taketo "kremiky" kedykolvek, vyborne si to naskladala ,, 5*
eviana
@elysienka , Ty mi ale dávaš, som si na plechu nechala chuť zájsť a teraz toto... krása, čokoláda a káva, to muselo chutiť božsky, veľmi chválim... a aj nápad @tiginko s nakladanými višnami sa mi veľmi pozdáva :)
Dezert za 5*, tlieskam :)
kukulienka71
úplne podľa môjho gusta!!@elysa ,s tým stečeným jogurtom to vidím prvý raz,výborný nápad,určite využijem častejšie...dala by som ti aj viac,ako*****,KK
zdezda
mňaaaaaaaaaaaam 5* už dnes si ich urobíme, bude aj na zajtra, možno:-)
elysa
ďakujem Vám dámy za milé komentáre, nech Vám chutí, @kukulienka71 čaro stečeného jogurtu som objavila tu na Vareche, výborná to vec na slano aj na sladko :)), mám pár receptov aj na Vareche:  varecha.pravda.sk/recepty/jogurtove-kremese-fotorecept/43...
 varecha.pravda.sk/recepty/nepecene-rezy-na-sposob-tiramis...
a pridám aj jeden zo skvelých receptov od @evusik  varecha.pravda.sk/recepty/bagetky-desiata-a-nieco-k-tomu-...
margaretka28
hned by som si dala také niečo, parádne poháre si urobila, uložím a príležitostne aj vyskúšam, ked sa mi nebude chcieť piecť
pacik
Práve popíjam kávičku, hodil by sa k nej aspoň jeden pohárik, to musí byť dobrota :-)
izabella929
mňam...táto mlsanička, je pre nás ako stvorená.-) čoko ľúbime so šľahačkou.-)
elysa
všetkým pekne ďakujem, milé dámy :))
kukulienka71
milá @elysa , chcela som robiť pomazánkové maslo na víkend zo stečeného jogurtu, len som si v obchode nevšimla, že biely jogurt, čo som kúpila 3 kelímky, bol sladký:-( nechala som ho stiecť aj tak, a urobila som dnešnú lakotku, ale len čokoládový krém s piškótami namočenými v káve. Puding vanilkový, v ňom roztopená kvalitná čokoláda, kúsok masla a stečený jogurt. Chuťou mi to pripomína čokoládový miláčik:-) chutilo nám,ďakujem za inšpiráciu.

elysa
som rada @kukulienka71 ,že ste si pochutnali, ide leto, lakocinky zo stečeného jogurtu budú u nás pravidelne, prajem krásny zbytok nedele...




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia