Čoko rez s tvarohovo-jahodovou plnkou

smuuk043 - fotkasmuuk043, 27. februára 2014
Čoko rez s tvarohovo-jahodovou plnkou
Foto: smuuk043

Poskladala som pár vecí dokopy, a vyšiel mi tento koláčik:)

Suroviny

125 g
100 g
40 g
35 g
180 g
2 ks
1 ČL
1 plechovka
250 g
1 téglik
2 ks
1 ks
 alebo granko alebo niečo na posypanie




Postup

  1. 1

    Vo vodnom kúpeli rozpustíme maslo s čokoládou do hladka. V miske si zmiešame všetky sypké suroviny, a do toho vmiešame čokoládovú zmes. Zmiešame.Pridáme vajcia a všetko dokopy poriadne vymiešame do hladkej zmesi. Plech vystelieme papierom na pečenie,zapneme rúru na 180 stupňov. Cesto natrieme na plech a dáme piecť, asi takých 20minút.(je to cesto na brownies, ale ja som ho chcela také tuhšie)

  2. 2

    Vymiešame si tvaroh, smotany a vyšľahanú jednu šľahačku spolu, dochutíme cukrom. Jahody si vymixujeme do hladka(bez šťavy) a pridáme to do tvarohovej plnky. Zmiešame dokopy. Dáme si napučať želatínu,potom ju zohrejeme, a vmiešame do plnky podľa návodu. Chvíľu necháme odpočinúť v chladničke.

  3. 3

    Upečené cesto pokropíme trochou šťavy z jahôd. Plnku vyskúšame, či je trocha stuhnutá,ak áno, natrieme na cesto. Vyšľaháme šľahačku, natrieme na plnku, a posypeme ,napr grankom,čokoládou, ryžou atd.... PLECH SOM MALA MALÝ,ak máte väčší,treba zdvojnásobiť množstvo ingrediencii.

Diskusia k receptu

3sandra3
naozaj ide do cesta iba 3,5 dkg múky? Menej ako kakaa?
Ale koláčik sa mi páči. Určite ho vyskúšam.
smuuk043
áno, ide,lenže ako som písala,je to recept na plech 32x24 :) ak by sa použil väčší, tak zdvojnásobiť :)
martab
Zajtra upeiem. Ta zelatina su plarky alebo sacky?
smuuk043
Pouzila som sackovu. Ale nie cely ,len polku,ak chcete dvojitu davku,tak cely sacok :) dufam,ze sa podari
martab
Aj ja dufam. Moji ludia miluju rozne "mokre" zakusky a kolaciky. Dam vediet ako sa podaril. Ale vyzera na 5*




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia