Opražený losos na zelenine a so špenátovou zemiakovou kašou fotorecept

kecemis - fotkakecemis, 24. februára 2014
Opražený losos na zelenine a so špenátovou zemiakovou kašou (fotorecept)
Foto: kecemis

Inspiracia pochadza z casopisu Canadian Living.

4
porcie
15-20 minút
príprava
20-30 minút
tepelná úprava

Suroviny

4 ks
 na osmaženie
Zemiaková kaša:
800 g
125 ml
2 PL
2 ČL
3 hrnček
Zelenina:
1 PL
6 ks
3 hrnček alebo paradajka
2-4 ČL alebo sušený
2 PL
1.5 hrnček alebo cerstva
1 ks
4 ČL




Postup

  1. 1

    Pripravil som si lososa, posolil a okorenil. Nehal som ho postat.

    Opražený losos na zelenine a so špenátovou zemiakovou kašou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Ocistil som si zemiaky a nakrajal na drobno a dal varit v osolenej vode. Pokial sa zemiaky varia, pokrajal som na tensie pasiky spenat. Ked mam zemiaky uvarene, scedil som vodu, pridam mlieko, chren sol a korenie. rozslahal som zemiaky, pokial neboli uplne jemne a pridal som spenat a zamiesal.

    Opražený losos na zelenine a so špenátovou zemiakovou kašou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Medzitym som si pripravil potrebnu zeleninu. Cesnak som ocistil a nakrajal na platky, paradajky som nasekal na drobno, cuketu som nakrajal na drobnejsie a pripravil som si kukuricu a potrebne koreniny.

    Opražený losos na zelenine a so špenátovou zemiakovou kašou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    V panvici som rozohrial olej a kratko som oprazil cesnak asi 1 minute.

    Opražený losos na zelenine a so špenátovou zemiakovou kašou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Pridam ostatnu zeleninu a ingrediencie, paradajky, sol, korenie, timian a med. Ak treba mozete pridat troche vody. Varil som pokial mi to cele nezhustlo, za staleho miesania. Asi 12 minut.

    Opražený losos na zelenine a so špenátovou zemiakovou kašou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Pridal som kukuricu a cuketu. Pridal som tu aj troche vody, asi 2-3 lyzice, moja zmes bola troche sucha. Opatrne som to cele premiesal a nehal varit za obcasneho miesania asi 5 minut. Pridal som maslo.

    Opražený losos na zelenine a so špenátovou zemiakovou kašou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Pripravil som si lososa na masle. Lososa som opekal kozou dole, aby koza bola chrumkava a hlavne sa lahko dala uvolnit z panvice. Na tanier som dal do stredu zemiakovu kasu, okolo pripravenu zeleninu a navrch oprazeneho lososa.

    Opražený losos na zelenine a so špenátovou zemiakovou kašou (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

eviana
Krásne pripravený losos, skvelá príloha, dokonalosť sama :) 5* jasných :)
pusta
@kecemis - milý mirko, nádherná príprava lososa, skvelé ingrediencie, vynikakúca chuť, nádherné foro :-)
*****
mariamka
parada, ja tam vidim viacero moznych kombinacii, rybku so zeleninou, rybku s kasou, kasu so zeleninou, ... :)) hlavne tie zemiacky ma zaujali, vyborne chute a sikovny sposob "maskovania" spenatu ;-)
kecemis
Velmi pekne dakujem vsetkym za komentare a za pozretie mojho rcp.
evanaaa
Práve som pozerala na také isté filety, len u nás by to vyšlo drahšie, ale možno by sa dalo improvizovať, a páči sa mi aj to zemiakovošpenátové pyré, len ma trochu zarazil ten "tiamin", pozerám, že tam dávaš aj vitamín B? a potom som si všimla v surovinách tymian a zasmiala som sa na tom, dobrá prešmyčka.
kecemis
@evanaaa ospravedlnujem za "vitamin B". Ani neviem ako sa tam dostal. Verim, ze urcite najdes vhodnu nahradu za lososa. Dakujem za upozornenie.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia