Liečivý antiseptický nápoj

sjuz - fotkasjuz, 12. februára 2010

Zaoberám sa homeopatiou aj alternatívnou medicínou, tento nápoj odkedy ho poznám si varievam, keď cítim, že na mňa " niečo lezie " :) Keďže Zobraziť celý popisZaoberám sa homeopatiou aj alternatívnou medicínou, tento nápoj odkedy ho poznám si varievam, keď cítim, že na mňa " niečo lezie " :) Keďže mi nerobí problém štipľavé, môžem ho piť v pohode, ale kto neznáša, nech pokojne čili vynechá :), resp. nech si dá len trošku.

5 minút
príprava

Suroviny

1/4 KL
1/2 KL
1/2 KL
200 ml
slivovica - len u dospelých :) a nie je nevyhnutné.




Postup

  1. 1

    Suroviny zaliať vodou, a popíjať 3x denne.

  2. 2

    Kto neznáša kurkumu, namiesto nej nech si dá mletú škoricu a 5 ks klinčekov.

  3. 3

    Chilli ničí baktérie, kurkuma je silný antioxidant, zázvor je o.i. protiplesňový, škorica prírodné antibiotikum.

Diskusia k receptu

kucharronald
Hmm..treba to asi tak robiť, ako otec robí varené víno :) musím mu dať tento recept...on ľúbi takéto :) mne stačí pohár čierneho čaju (názov má PIGI čaj) a sa vyzdravím...zvykávam ho piť každý večer, a tento rok som nebol chori... :D
1956
V práci si tiež robievame v zimnomobdobí zázvorový čaj z čerstvého postrúhaného zázvoru, medu a sitróna. Je to výborné, držíme sa a ož dávno sme neboli na PN.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia