Torta športové auto fotorecept

tkatka - fotkatkatka, 19. februára 2014
Torta športové auto (fotorecept)
Foto: tkatka

Sladké športové autíčko :)))

18 minút
na 190 °C

Suroviny

Cesto upečieme 3 x :
4 ks
200 g
6 PL
50 g
130 g
20 g
6 g
Krém:
8 ks
400 g
170 g
625 g
Poťahovacia hmota:




Postup

  1. 1

    Upečieme 3 pláty (rozmery plechu sú 39 x 32 cm), takže na cesto budeme potrebovať 12 ks vajíčok. Vychladnuté pláty rozrežeme na polovicu, takže dostaneme 6 plátov dlhých 39 cm a širokých 16 cm.

    Torta športové auto (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Krém: Kryštálový cukor a vajíčka dáme variť nad paru a neustále šľaháme metličkou. Vajíčková zmes je hotová a krásne hustá. Do misky si dáme čokoládu na varenie nalámané na kocky a pridáme uvarenú vajíčkovú zmes, počkáme kým sa čokoláda roztopí, potom zamiešame a pridáme maslo a vyšľaháme. Spodný plát natrieme krémom...

    Torta športové auto (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    ...na krém položíme ďalší plát a tak postupujeme...

    Torta športové auto (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    ...položíme aj predposledný plát...

    Torta športové auto (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    ...plát potrieme krémom, tak ako vidíte na fotke...

    Torta športové auto (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    ...na krém položíme menší plát.

    Torta športové auto (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Tu nájdete autá určitých modelov: http://www.the-blueprints.com/vectordrawings/ Ja som robila túto: http://www.the-blueprints.com/vectordrawings/show/7486/ferrari_458_italia_challenge Stiahla som obrázok a zväčšila som ju. Na monitor som dala papier a prekreslia som obrázky. Z tvrdého kartónu som vyrezala šablónu. Priložila som to k torte a zrezala som do požadovaného tvaru.

    Torta športové auto (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Vykrajovačkou vyrežeme miestá na kolesá. Zrežeme aj miesto na okná.

    Torta športové auto (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Z odrezkou som tvarovala predok auta.

    Torta športové auto (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Celú tortu natrieme krémom a dáme do chladničky stuhnúť.

    Torta športové auto (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Poťahovaciu hmotu vyvaľkáme a potiahneme tortu...

    Torta športové auto (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    ...uhladíme a zbytky odrežeme.

    Torta športové auto (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Kosticou vyznačíme okná, dvere. Z hmoty vyformujeme spätné zrkadlá a prilepíme na auto.

    Torta športové auto (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    Tortu nastriekame na červeno necháme uschnúť. Okná namaľujeme štetcom na čierno. Kolesá auta vykrojíme z hrubšej hmoty a nastriekame na čierno, puklice urobíme tiež z hmoty a nastriekame striebornou farbou.

    Torta športové auto (fotorecept) - obrázok 14
  15. 15

    Kolesá prilepíme na auto jedlým lepidlom. Svetlá tiež vymodelujeme z hmoty a prilepíme na auto. A máme hotovú tortu autíčko :)))

    Torta športové auto (fotorecept) - obrázok 15

Diskusia k receptu

mesiar50
Tvoje šikovné ruky vytvorili zase niečo pekné.Autíčko je určite aj chutné.
dara2112
Bomba tak to by som nezvladla aj keby som si ruky polamala samozrejme myslim to zdobenie krasa -myslim, ze je aj chutna, plnka sa mi velmi paci
kukulienka71
@tkatka ,ty máš zlaté ruky!Povedz úprimne,koľko času zaberie toto modelovanie?Viem,že pre teba je to už hračka,ale mne by to trvalo iste veľmi-veľmi dlho:-)Zaujalo ma aj jedlé lepidlo:-O Ja by som skúšala nahradiť čo najviac surovín prírodnými,aj ked viem,že by to šlo ťažko.
sonulienka
Ty si jednoducho fantastická zlaté ručičky - nech si píše kto chce čo chce ja Ťa veľmi obdivujem a chválim pri každej Tvojej torte - si skrátka 1*****
verii0211
Akú čiernu farbu používaš ? Dávnejšie som si kupila čiernu gelovu farbu a skušala som ju naniesť na poťah ale bolo to akesi riedke, vôbec to nefarbilo... Neviem či je zlá farba alebo ja to robim nejako zle.. Buduci týžden chcem zase skusiť urobiť autíčko , ale bojim sa tej čiernej farby..
tkatka
@kukulienka71 ďakujem veľmi pekne :))) Pár hodín mi to trvalo, presne neviem. Jedlé lepidlo môžeš nahradiť vodou, ja som len predo lepila lepidlom lebo je to trošku ťažšie, aby to držalo.
tkatka
@verii0211 tu pri aute som použila farbu do airbrushu, rýchlo to schne. Môžeš aj gélovkou. Gélovkou som zvykla robiť tak že som na tanierik som dala trošku alkoholu a namočila som štetec do gélovej farby potom do alkoholu, zamiešala som a farbila. Držím palce nech sa podarí :)))
elysa
krásne :), toto ja môžem obdivovať, na takéto nádhery ja nemám ani talent, ani trpezlivosť...




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia