Grahamové rožky

martapa - fotkamartapa, 19. februára 2014
Grahamové rožky
Foto: martapa

Tento recept mám z jednej super svadby na Orave.Piekla som ich už na rôzne príležitosti. Sú vhodné ako príloha k šalátom,ale aj ako samostatné slané Zobraziť celý popisTento recept mám z jednej super svadby na Orave.Piekla som ich už na rôzne príležitosti. Sú vhodné ako príloha k šalátom,ale aj ako samostatné slané pečivo.

100
porcií
20 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

1/2 kg
1 kg
1 kocka
2-3 dcl na kvások
1 ks
veľká hrsť
veľká hrsť
veľká hrsť
veľká hrsť
1 ks
150 ml alebo kyslé mlieko
2-3 ks postrúhané
4 KL
125 g (hera) stopený do cesta
125 g (hera) stopený na potieranie
1 dcl
 na kvások




Postup

  1. 1

    Všetky ingrediencie spolu zmiesime a hneď robíme kôpky/veľkosti stredného jablka/,ktoré rukou rozťahujeme na olejom potretej podložke do tvaru kruhu.

  2. 2

    Kruh rozdelíme na 8 trojuholníkov,každý potrieme roztopeným maslom a zvinieme.

  3. 3

    Povrch rožkov potrieme vajcom a posypeme semienkami.

Diskusia k receptu

martapa
Ja namiesto varených zemiakov používam polotovar-zemiakové pyré .
2-3 zemiaky nahradím 250 ml vody+1/2 vrecka Puree/v balení sú 3 vrecká
staja
Vyzerajú šikovné tieto rožky, ale bolo ich asi veľa z 1,5 kg múky. Koľko vyšlo tých kôpok vo veľkosti jablka?
eviana
Chutné rožteky, veľmi sa mi páčia, chválim a isto niekedy vyskúšam :) 5*
martapa
Určite je to veľká porcia,ale ešte nikdy som nerobila z polovičnej dávky.Vždy to bola taká väčšia akcia.A tých kôpok som mala 12-13 ks
mimit
Vyzeraju prenadherne. U nas rozky nedostat a specialne grahamove rozky potrebujem. Takze uz som poprosila rodinu a kupu a zaslanie grahamovej muky (ani ta tu na nestastie nie je) a tesim sa , ako vyskusam tento recept. Dakujem! *****
ivav
krásne, lákavé, vyskúšam z 1/2 dávky
baboja
Asi som nechapava.Cesto vobec nekysne,alebo kysnu uz hotove rozky?Rozky vyzeraju lakavo a urcite vyskusam:-)
martapa
Cesto vôbec nekysne,treba ich hneď piecť.
Tie posledné mi zvyknú trochu nakysnúť,kým prídu na rad do rúry.
australanka
Vypadaju skvele, urcite vyskusam, mozno budu vhodne do obchodu, dam vediet ako dopadli:)
vodnarka
tie hrste semienok sú len na posypanie, či do cesta a na vrchný posyp treba ďalšie semienka?




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia