Hovädzie plátky na dubákoch a červenom víne fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 9. februára 2014

Hovädzie mäso máme radi a preto má svoje miesto v našom jedálničku aspoň jeden krát v mesiaci..pripravila som ho tentoraz na sušených dubákoch a Zobraziť celý popisHovädzie mäso máme radi a preto má svoje miesto v našom jedálničku aspoň jeden krát v mesiaci..pripravila som ho tentoraz na sušených dubákoch a podlievala som ho červeným vínom..taktiež patrí medzi recepty mojej maminky..

4
porcie
20 minút
príprava
50 minút
tepelná úprava

Suroviny

400 g
 za hrsť
2 dl
podľa chuti
štipka
štipka
1 PL
1
2 strúčikov
1 PL




Postup

  1. 1

    Hovädzie mäso som odblanila, umyla, osušila a pokrájala na plátky, ktoré som ešte vyklepala..

    Hovädzie plátky na dubákoch a červenom víne (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    na panvicu som dala bravčovú masť a plátky som opiekla z oboch strán..

    Hovädzie plátky na dubákoch a červenom víne (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    do rajnice som zliala výpek, pokrájala som do neho cibuľu, cesnak a opiekla...pridala som červenú papriku, podliala vínom a vložila som plátky..

    Hovädzie plátky na dubákoch a červenom víne (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Dusila som pod pokrievkou na slabom plameni do mäkka.. keď bolo mäsko hotové, vybrala som ho z rajnice a šťavu som zaprášila múkou, nechala prejsť varom a mäsom som vložila...hotové mäsko som ešte dochutila..

    Hovädzie plátky na dubákoch a červenom víne (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    pokiaľ sa mäsko dusilo, uvarila som si prílohu vrtuľky.. všetko som už iba uložila na taniere , ozdobila a prejem vám dobrú chuť..

    Hovädzie plátky na dubákoch a červenom víne (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

luss44
práve dnes sme spomínali, že som dávno nerobila hovädzie na hríbikoch, a tu, ajhľa, aká pekná porcia :)
sany11
A tie hriby ste tam dali kedy?lebo v postupe nie su pisane.5*****
alex37
aj u nás sa varieva tento skvelý recept...:-)
izabella929
@sany11...zabudla som ich dopísať...hríby pridávam keď zahustím omáčku, pred vrátením mäsa do omáčky...potrebujú len málo času a dávam ich preto tak pozde, aby ich chuť vynikla..vďaka za komentár.-) dopíšem to do receptu..
havino
včera sme mali podobné, podobné len preto, že bez vína a s ryžou, dobrý obed je to, chutné jedlo
kukulienka71
@izabella929 ,skvelé hovädzie na hubách,tie si pridala asi medzi bodom 3 a 4,počas dusenia.Vrtuľky sa k tomu veľmi hodia a aj mrkvový šalátik.Samé, pre mňa vynikajúce chute,*****
sracz
Harmónia vôní, chutí, farieb a precízneho prestierania, tak ako som v každom Tvojom rcp 100%_ný istotou, že je to len a len Tvoj, milá @izabella929 každý z nich ten najsamlepšejší 5*_ový!!!
anina6
super Izka, už viem čo bude u nás budúcu nedeľu na obed. dík za inšpiráciu.
baka123
Paráda, ukladám do KK, už dávno som hovädzie nerobila, ale keď pozriem do KK, tak ma napadne, že treba trochu zmenu, ďakujem
izabella929
Teší ma, že sa vám recept páči.-) Všetkým ďakujem pekne za milé komentáre.-)
mesiar50
Tvoje pripravené jedlo vyzerá lepšie ako vynikajúco.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia