Vegetariánske Gordon bleu fotorecept

yogy1972 - fotkayogy1972, 2. februára 2014
Vegetariánske Gordon bleu (fotorecept)
Foto: yogy1972

Som len par mesiacov Vegetarian takze mam niekedy hrozne chutky .Dnes som priatelovy robila morcacie Gordon ,a tak ma napadlo toto ...

4
porcie
20 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

4 ks
4 ks plátky, uvarená
4 ks platky
4 ks
4 ks
 na obalovanie
2-3 ks surovy mixovany
2 PL
1 ks
100 g
10-20 g len pre farbu
20 g podla chuti
1/2 bal.




Postup

  1. 1

    Platky polenty ,zeleru ,cvikly ,goudy vsetko si posolime a pusztou okorenime podla chuti,ja som dala dost .Vsetko spolu na seba naukladame ako pri Gordon blue . Obalime zlahka v hladkej muke ,(ale nemusime ) a obalime v cesticku.

    Vegetariánske Gordon bleu (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Zo zemiakov ,zeleru ,cvikly,vajicok ,muky ,PDPa si umixujeme dostatocne stredne huste cesticko.Potom pridame sezamove semiacka .Ochutime solou a vegetou .

    Vegetariánske Gordon bleu (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Gordon si obalime v hladkej muke (ale nemusi byt ) a v cesticu a na strednom ohni z kazdej strany 7 minut vyprazame .

    Vegetariánske Gordon bleu (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Podavala som zo zemiakovo ,zelerovym pyre + uhorkovy salat + kopor+biely jogurt+himalajska sol

    Vegetariánske Gordon bleu (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

viera1
Myslíš a la Cordon Bleu? Recept nechápem,ale to je môj problém (možno nie som sama).
radox1
by ma zaujimalo co je na nom modre,ked blue.
silvia68
Ked si odmyslíme ten názov, vyzerá to na zaujímavé jedlo. Toto si odložím a vyskúšam .Len ten zeler si tam neviem predstaviť. Ako to chutilo? Ten veľký plátok je zeler? Asi by som ho dala menej , má takú výraznú chuť, aspoň pre mňa.
yogy1972
Vyprazeny zeler ma len velmi jemnu aromu ,nieje ho tam skoro vobec citit .Vyskusali ste uz niekedy zelerove hranolky podla Antonie Mocingovej ? Vynikajuce :) Ale to moze byt individualne .Ja som mala od detstva odpor k zeleru ,a nejak jak som vyrastla sa mi zmenili chute ,teraz zeler milujem :)