Fitness šalát s medovou zálievkou

namarie - fotkanamarie, 29. januára 2014
Fitness šalát s medovou zálievkou
Foto: namarie

Patetizmus jedenia šalátov siaha až do ďalekej histórie ženskej snahy schudnúť. Na jar vždy chudnem aj ja.... a toto je môj obľúbený, rýchly a Zobraziť celý popisPatetizmus jedenia šalátov siaha až do ďalekej histórie ženskej snahy schudnúť. Na jar vždy chudnem aj ja.... a toto je môj obľúbený, rýchly a megachutný šalát. Dobrú chuť :)

2
porcie
15 minút
príprava

Suroviny

10 listov (alebo hlávkový šalát)
1 ks
1 ks
1/2 ks
5 ks
2 ks
30 g (alebo iný plesňový syr)
3 krajce




Postup

  1. 1

    Uvaríme si vajcia, olúpeme ich a necháme vychladnúť. Medzi tým si nakrájame zeleninu, šalátové listy /najlepšie natrhať, tak neprichádzajú o vitamíny/, rajčinu, polku uhorky a cibuľu /podľa chuti a na plátky/.

  2. 2

    Nalúskame si orechy, nakrájme vajíčka a všetko spolu so zeleninou zmiešame dokopy. Pridáme nadrobenú nivu.

  3. 3

    Na panvicu dáme olivový olej a na ňom osmažíme kocky celozrnného chleba do chrumkava. Počas toho si pripravíme zálievku z ol. oleja,šťavy z citrónu /môžete pridať aj pár kvapiek jablčného octu/, čierneho korenia, bazalky a 1 veľkej PL lesného medu. Poriadne vymiešame...

  4. 4

    Šalát polejeme medovou zálievkou, pomiešame a posypeme ho chrumkavými kockami pečiva. Dobrú chuť - a nezabudnite si k tomu aspoň 30 min. zacvičiť :)))

Diskusia k receptu





SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia