Buchtičky z tortovej formy fotorecept

elysa - fotkaelysa, 27. januára 2014
Buchtičky z tortovej formy (fotorecept)
Foto: elysa

O pečených buchtách v tortovej forme sa bavili kolegyne v práci a nedalo mi hneď ich skúsiť, vďaka Vareche a skúsenostiam z nej Zobraziť celý popisO pečených buchtách v tortovej forme sa bavili kolegyne v práci a nedalo mi hneď ich skúsiť, vďaka Vareche a skúsenostiam z nej sa s kysnutým cestom už kamarátim...

40+kysnutie minút
príprava
30-35 minút
na 180 °C

Suroviny

300 g
300 g
5 PL
3 dcl
30 g
2 ks
1 PL
100 g
štipka
 do buchiet
 na potretie




Postup

  1. 1

    Z droždia, 1 PL kryš, cukru a vlažného mlieka pripravíme kvások.

    Buchtičky z tortovej formy (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Do misy preosejeme obe múky, pridáme ostatný cukor, vanilkový cukor, žĺtky, štipku soli, citrónovú kôru, roztopené, ochladnuté maslo. Pridáme pripravený kvások a vypracujeme cesto, ktoré necháme cca 1 hodinu kysnúť.

    Buchtičky z tortovej formy (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Vykysnuté cesto rozdelíme na 20 rovnakých kúskov.

    Buchtičky z tortovej formy (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    V dlani si urobíme placku, na ňu dáme 1 KL nutely.

    Buchtičky z tortovej formy (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Vytvoríme buchtičku.

    Buchtičky z tortovej formy (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Buchtičky ukladáme do tortovej formy- priemer 25 cm, každú riadne potrieme roztopeným maslom.

    Buchtičky z tortovej formy (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Ukladáme ich na tesno od krajov do stredu formy, dobre potierame maslom.

    Buchtičky z tortovej formy (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Tortovú formu uložíme na plech na pečenie a necháme ešte 30 minút kysnúť. Ja som formu vložila do rúry len tak na rošt, ale maslo mi stieklo cez formu do rúry a bolo aj troška maslového dymu, potom som formu podložila plechom, keby sa pečú v guľatej forme bez otvárania nič sa nestane...

    Buchtičky z tortovej formy (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Pečieme vo vyhriatej rúre na 180°C, asi 30-35 minút.

    Buchtičky z tortovej formy (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Pred podávaním môžeme pocukrovať, moji ich našli mierne ochladnuté a takto skončila ochutnávka- ani cukor nebolo treba...

    Buchtičky z tortovej formy (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

luss44
vidím, že aj vy máte pracovné "porady" na tému varenie/pečenie :) pekné buchtičky. Vysteľ si formu papierom alebo alobalom a máš po maslovom dyme
medovnicek
buchtičky si krásne napiekla a ten nápad s tortovou formou sa mi páči a mi sa o receptoch zvyčajne bavíme na ceste domov z práce - celá osádka je už riadne vyhladovaná a pri preberaní receptov sa už tešíme že čo dobré na večeru budeme doma mať:)
ibix55
Ja si to dvakrát do roka zjednoduším a buchty si upečiem vo veľkej, asi 35 ročnej Remoske.Sú perfektne upečené z dola aj z vrchu.
alex37
tvoje buchtičky vyzerajú na "zožratie" :-) 5*
izabella929
buchtičky sa ti vydarili, krásne nadýchané,.)zvykla som takto dokola ukladať v remoske...sú fajné vláčne..
kukulienka71
Dobré buchtičky!Robím veľmi podobné,len s olejom,tiež pečiem na papieri,je to praktické aj preto,keby vytiekla plnka,nepripečie sa na plech=netreba prácne namáčať,škrabať:-)
elena
Najviac sa mi páči ten posledný obrázok z ochutnávky...tak sa dajú piecť buchtičky v hocijakej forme alebo vyššom plechu. Ja teraz práve dojedám niečo podobné, ale ja som ich olejovala.
mariamka
minule som piekla v tortovej forme fasirku, tak preco nie buchty? krasne su a ten posl. obrazok,, pekne vidiet strukturu ake su lahucke, paperove ..
eviana
@elysienka , krásne buchtičky si upiekla a veľmi chválim nápad s tortovou formou, aj plnka nutelová sa mi páči, ešte som do buchiet neskúšala a veru sa nechám inšpirovať od Teba... ono to fakt je pravda - viac hláv, viac rozumu... ešte že sa navzájom máme :) 5*
nika72
jéééééééééééj dobrý recept uložené a už sa teším keď ich skúsim *****
elysa
ďakujem Vám pekne, babule :), veru máme porady o varení, vzťahoch aj výchove :), poznám aj remosku, mamka ju často využívala, je to dobrá pomocníčka a vďaka aj za dobré rady...




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia