Čokoládovo-tvarohové kocky fotorecept

stacy77777 - fotkastacy77777, 26. januára 2014

Pre syna,na firemnú oslavu,vraj,niečo,čo sme nemali....Koláčik je robený na spôsob ako Kinder pingui, len s tvarohovo-čokoládovou plnkou. Cesto je od Akeber, len dvojnásobná dávka Zobraziť celý popisPre syna,na firemnú oslavu,vraj,niečo,čo sme nemali....Koláčik je robený na spôsob ako Kinder pingui, len s tvarohovo-čokoládovou plnkou. Cesto je od Akeber, len dvojnásobná dávka na dva veľké plechy.

40
porcií
90 minút
príprava
30 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
12 pl
12 pl
12 ks
2 ks
12 pl
8 pl
1,5 bal
Čokoládová poleva:
400 g
125 g
3 pl
3 pl
Plnka:
1 kg
250 g
375 g
4 pl
Na zdobenie:




Postup

  1. 1

    Vymiešame si žĺtka s krupicovým a vanilkovým cukrom do peny, pridáme vlažnú vodu, múku s práškom do pečiva,kakao a tuhý sneh z bielkov. Cesto rozdelíme na dve rovnaké časti a upečieme dva pláty, na klasickom veľkom plechu, približne 15minút na 180°C.

    Čokoládovo-tvarohové kocky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Roztopíme si horkú čokoládu s maslom, olejom a vodou. Množstvo čokolády je do plnky, na vrstvu medzi plnkou, aj na povrch.

  3. 3

    Na plnku si vymiešame najskôr maslo s práškovým cukrom.

    Čokoládovo-tvarohové kocky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Do mäkkého tvarohu primiešame 3 polievkové lyžice troška prechladnutej roztopenej čokoládovej polevy.

    Čokoládovo-tvarohové kocky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Čokoládový tvaroh pomaly primiešavame do vymiešaného masla s cukrom. Nemusíme sa obávať, plnka nie je presladená, mäkký odtučnený tvaroh má mierne kyselkavú chuť.

  6. 6

    Časť plnky natrieme na jeden plát cesta.

    Čokoládovo-tvarohové kocky (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Na plnku dáme vrstvu čokoládovej polevy, trocha vychladenú, aby sa plnka netopila. Roztierame opatrne.

    Čokoládovo-tvarohové kocky (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Na čokoládovú vrstvu dáme opäť tvarohovú plnku, malú časť ponecháme na zdobenie. Prikryjeme druhým plátom cesta. Polejeme zvyšnou čokoládovou polevou.

    Čokoládovo-tvarohové kocky (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Keď čokoláda troška zatuhne, jemne si naznačíme, ako budeme zákusok krájať, dozdobíme zvyškom plnky, vyšľahanou šľahačkou a čokoládovými ozdobami.

    Čokoládovo-tvarohové kocky (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Dobrú chuť...:-)

Diskusia k receptu

eviana
Ejha... tie sú krásne a ako skvelo skombinované chute, museli byť famózne...5* jasných, mňam :)
alex37
nádherné rezy, určite ich zaradím do zoznamu, 5* :-)
havino
@stazy , bomba, chuť perfektná musí byť podľa surovín, zdobenie ukážkové, ukladám
izabella929
prekrásny zákusok.-) vyzerá báječne a chuť musí byť famózna...) určite vyskúšam...*****
anina6
parádny zákusok, verím, že príde čochvíľa na rad pri niektorých narodeninových oslavách mojich ratolestí.
pusta
nádherné, ako všetko od teba :-)
*****
tatranka
Krásny lákavý koláčik.Veľmi vkusná úprava.Myslím,že tvojho syna si dobre reprezentovala v zastúpení koláčikov.
elysa
krásny zákusok s parádnymi chuťami...*****
ria999
krásny.. môžem sa opýtať? 12 vajec... to je nejaký extra veľký plech? ako vidím, že na 2x sa pečie, ale aj tak...
nikola166
mňam, tak to teda musí chutiť fantasticky :) krásna výzdoba, super kombinácia-čokoláda-tvaroh, to môže byť len a len dobré :) ukladám ..
stacy77777
Ešte raz vďaka všetkým za milé slová a komentáre...:-), @ria999 - plech je klasický veľký,bežný do el.rúry, ja mám 40x38cm. Na takýto plech robievam piškótové cesto bežne tak z piatich až šiestich vajec, boli troška menšie, myslím,že sa vôbec nič nestane,keď dáš po 5. Ako som už písala, cesto je od Akeber na kinder pingui,robila som ho už viac krát, je veľmi chutné,len som potrebovala dvojnásobnú dávku. Prikladám link, omrkni  varecha.pravda.sk/recepty/kinder-pingui-fotorecept/26320-...
pekný deň...:-))
ywett
tento zákusok je veľmi dobrý a aj u nás obľúbený, máš ho krásny :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia