Krabie tyčinky

eraserhead - fotkaeraserhead, 18. januára 2014

Ak budete niekedy chytať krabov (nie do pasce) ale ručne s pomocou malého sitka, nedávaje ich potom spolu, okamžite si navzájom amputujú klepetá.

2
porcie
30 minút
príprava
1 minút
tepelná úprava

Suroviny

500 g
1 zväzok
3 ks
3 strúčiky
 staršie
 na vyprážanie




Postup

  1. 1

    Krabov si uvaríme takto alebo takto. Z uvarených krabov si uchováme niekoľko párov klepiet (ak máme malých krabov tak prvý pár klepiet, ak máme veľkých krabov tak druhý alebo tretí pár klepiet), a jeden vrchný skelet.

    Krabie tyčinky - obrázok 1
  2. 2

    Uvareného kraba rozbijeme a vyberieme čo najviac mäsa, toto nasekáme na jemno a zmiešame zo strúhankou (ktorú sme si pripravily z pečiva) a štipkou soli.. Strúhanky použite iba toľko aby sa mäso zlepilo. Pripravené klepieto namočíme do olivového oleja a obalíme vo vyrobenej strúhanke (strúhanku presitujte cez sitá dvoch veľkostí aby ste dosiahli uniformnú veľkosť)

    Krabie tyčinky - obrázok 2
  3. 3

    Rozohrejte toľko oleja aby sa ponoril celý objem klepeta. Vyprážame krátko, asi minútu. Podávame teplé so sladkou čili omáčkou ktorú nalejeme do vrchného krabieho skeletu.

  4. 4

    UPOZORNENIE: Niektoré kraby v niektorých štátoch je zakázané loviť!

Diskusia k receptu

katka78
Super! Viem presne kto by ma za toho jedlo na rukách nosil. Len kde uloviť toho kraba? Každopádne, recept odkladám, jeden nikdy nevie kam ho osud zaveje.. :-)
valeri
Nehrozí, že by som tento recept skúšala, ale páči sami
tatranka
Presne,ako píše @valeri.Recept je krásny,idem oči na ňom nechať,ale to je level,ktorý ja si nikdy nezahrám.Aj fotografia je exelentná a podčiarkuje tvoje majstrovstvo.Krásne!!!
9153_1557420417 - profilový obrázok
pn
pn
toto milujem!!!!!!!!!!! krasna fotka!!!!!!!!
methi
@eraserhead vies ako sme my raz robili krabov na Silvestra? Urobili sme vatru a na jej kraji sme do piesku zahrabali kraby. Potom hotove vytiahli, z klepietok vybrali maso a to pokvapkali s ghee zmiesanym s troskou soli a zakvapli s citronom. A mali sme novorocne jednohubky :)
2010
Kdo umi ten umi kdo neumi da Vegetu ale aj kraby sa daju dat spolu ked umis...pekny recept Cheers





amelie
skvelé krabíky... len neviem prísť na to, aká dobrá duša prišla na nápad premenovať odpad na "krabie tyčinky"...
eraserhead
@methi samé dobré veci, taký silvester by som bral aj ja
@2010 návod je to super, ale vediac aké sú kraby rýchle by som si na to netrúfol




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia