Zapekané morčacie stehná s jablkami a parmezánom

kristtin - fotkakristtin, 18. januára 2014
Zapekané morčacie stehná s jablkami a parmezánom
Foto: kristtin

Chutné, zdravé, voňavé a ľahké jedlo plné rôznorodých chutí.

4
porcie
5 minút
príprava
35 minút
na 180 °C

Suroviny

1 čl
3 strúčiky
1 ks (väčšia)
2-3 ks




Postup

  1. 1

    Budete potrebovať ešte alobal na pokrytie pekáča.

  2. 2

    Do pekáča dáme na spodok olivový olej, nakrájanú cibuľku a mrkvu nakrájanú na kolieska. Morčacinu nakrájame na slížiky (hrubšie), posolíme, popaprikujeme,pokoreníme a vložíme do pekáča na mrkvu. Nakrájame si jabĺčka a tie vložíme pomedzi mäso aj s borievkami. Pretlačíme cesnak a zvrchu potrieme. ( môžete zmiešať aj s olejom a tak potrieť, ak chcete zdravšiu variantu, potrite iba cesnakom).

  3. 3

    Podlejeme trochou vody, pekáč uzatvoríme alobalom a dáme piecť do vyhriatej rúry na 180 stupňov, 20 minút.

  4. 4

    Po 20 minútach alobal dáme dole, necháme stehno prepiecť asi tak ešte 10 minút, nech je chrumkavé. Plech ešte pred koncom na chvíľku vyberieme, postrúhame na mäso parmezán a na minútku ešte necháme v rúre dopiecť. Dobrú chuť ! :)

Diskusia k receptu

izabella929
morčacie mäsko mám rada a v kombinácii s jablkom to musí chutiť úplne skvele.-)
dandika1
@kristin18 jan 2014 hydinu konzumujeme hodne ,morcacie k tomu patri ,a s jablkom to je dobra kombinacia,ja jablka uzivam casto a taktiez ine ovocie v kom ..s masom ,dobry recept tiez vyskusam...Pekny den:::::
afataga
toto moze byt dobre, uz som robila bravcovi krkovicku s jablkami a chutilo nam
denyany
Mám rada kombináciu mäsa a ovocia, toto určite vyskúšam. A možno už zajtra, lebo mám v pláne morčacie stehno. Vďaka za nápad.:-)
staja
Páči sa mi to, určite vyskúšam, morčacie horné stehno rada využívam v kuchyni miesto bravčového. V rozpise chýba mrkva - koľko ks 1-2?
heliana
tento recept prišiel ako na zavolanie, v chladničke mám vykostené morčacie stehno, a rozmýšľam, ako ho pripraviť. Super, ďakujem.
valeria21
Velmi rada si pozeram recepty,sem tam aj nieco ukuchtim. Komentar pisem prvy krat.Su tu sikovne gazdinky.Aj tento recept vyzera velmi dobre.
luss44
u nás v poslednej dobe ide tiež len hydina, tak urobím aj na takýto spôsob




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia