Nízkokalorické jablkové muffiny bez tuku fotorecept

archaa - fotkaarchaa, 5. januára 2014
Nízkokalorické jablkové muffiny bez tuku (fotorecept)
Foto: archaa

Začal nám Nový rok a isto sme si mnohí dali pri tejto príležitosti nové predsavzatia. Pre tých, ktorí sa rozhodli zhodiť nejaké to vianočné Zobraziť celý popisZačal nám Nový rok a isto sme si mnohí dali pri tejto príležitosti nové predsavzatia. Pre tých, ktorí sa rozhodli zhodiť nejaké to vianočné kilečko, mám jeden vhodný nízkokalorický dezert. Navyše skvelo osviežujúci. Ak máte čas, pripravte si ich deň dopredu, pretože sú najchutnejšie práve na druhý deň...

12
porcií
20 minút
príprava
20 minút
na 190 °C

Suroviny

Cesto:
4 ks
4 PL
200 g alebo obyčajný
štipka
200 g alebo obyčajná múka
Jablková plnka:
500 ml alebo jablková šťava
2 ks
4 ks
3 PL
podľa chuti alebo obyčajný




Postup

  1. 1

    Celé vajcia s vodou a cukrom vymiešame do peny, pridáme PDP a múku. Dobre vyšľaháme.

    Nízkokalorické jablkové muffiny bez tuku (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Plníme muffinkový plech vystlaný košíčkami, no môžete to urobiť celé aj ako koláč, či už na celý plech, alebo do tortovej okrúhlej formy. Výber nechám na vás..

    Nízkokalorické jablkové muffiny bez tuku (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pečieme asi 20 minút pri 190 stupňoch, ale doba pečenia závisí aj od vašej rúry, takže ich odporúčam sledovať. Takto vyzerajú správne upečené.

    Nízkokalorické jablkové muffiny bez tuku (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Necháme vychladnúť a medzitým si uvaríme plnku. Do varu privedieme jablkovú šťavu (džús alebo vodu) s cukrom. Pridáme citrónovú šťavu a nastrúhané jablká. Zamiešame a asi 1 minútu povaríme.

    Nízkokalorické jablkové muffiny bez tuku (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Zlatý klas si rozmiešame v troške vody a zahustíme ňou jablká. Odstavíme a necháme ochladiť.

    Nízkokalorické jablkové muffiny bez tuku (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Ak robíme koláč, teda na plech, nemusíme, ale ak robíme v muffinkovej alebo tortovej forme, tak je dobre papier a košíčky, v ktorých sa piekli odstrániť, nanovo vložiť upečené muffiny do nového košíčka a navrch rozorieť plnku. Pri torte stačí odstrániť iba papier. Odložíme do chladničky a necháme odpočívať aj do druhého dňa (nie je to však podmienka).

    Nízkokalorické jablkové muffiny bez tuku (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Pre nedietujúcich môžeme podávať so šľahačkou, ktorú posypeme škoricou.

    Nízkokalorické jablkové muffiny bez tuku (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

ywett
krásne foto a lákavé muffiny :)
archaa
@liama : veď sa dá trochu rozumnejšie...neznamená to, že pri zhadzovaní sa treba úplne všetkého zriecť...
kukulienka71
Páčia sa mi tvoje muffinky@archaa ,až doteraz som si nenašla cestu k tomuto typu koláčika.Tú jablkovú plnku poznám,zvykla som ňou plniť nepečený dezertík s detskými piškótami a je veľmi dobrá.Takže myslím,nastal čas aj u mňa k príprave muffinov:-)ukladám,ďakujem




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia