Jemné ružové rezy fotorecept

ancicka - fotkaancicka, 28. decembra 2013
Jemné ružové rezy (fotorecept)
Foto: ancicka

Malo ktoré rezy sú tak fantastický jemné a chutné ako tieto. Kľudne by mohli mať aj názov "nebíčko v papuľke", lebo po prvom súste Zobraziť celý popisMalo ktoré rezy sú tak fantastický jemné a chutné ako tieto. Kľudne by mohli mať aj názov "nebíčko v papuľke", lebo po prvom súste sa vám rozplývajú na jazyku. No asi darmo budem tu písať hocijaké ódy. No vyskúšajte a potom každý zhodnotí, až po ochutnaní.

36
porcií
50 minút
príprava
10-12 minút
na 180-200 °C

Suroviny

4 ks
5 PL
2 ks
1/2 bal.
Plnka:
1/2 l
2 bal.
1 ks
250 g
200 g
1 PL
7 dl
podľa chutí
 veľké
fondan:
1/2 kg
1,5 dl
 pár kvapiek
podľa chutí
 pár kvapiek




Postup

  1. 1

    Vyšľahám si bielky, pridám cukor a vyšľahám do tuhá. Ked je sneh dobré vyšľahaný,

    Jemné ružové rezy (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    tak pridám žltky a zašľahám.

    Jemné ružové rezy (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Potom puding s kypriacim praškom a zľahka premiešam.

    Jemné ružové rezy (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Vylejem na plech a upečiem.

    Jemné ružové rezy (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Plnku si uvarím s mlieka,zlatého klasu a vanilkového cukru.

    Jemné ružové rezy (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    ked je puding uvarený,tak do horúceho pridám za 1 pl masla a miešam,kým sa nerozpustí.Potom za občasného miešania nechám vychladiť.

    Jemné ružové rezy (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Kompot si scedím,

    Jemné ružové rezy (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    do sirupu pridám podľa chutí rum a polejem piškotu so sirupom.Sirup by mal vyjsť aj na namačanie piškoty.

    Jemné ružové rezy (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Jahody rozmixujem a potriem na piškotu.

    Jemné ružové rezy (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    maslo vyšľahám s cukrom do peny,

    Jemné ružové rezy (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    po častiach pridám vychladnutí krém a vyšľahám.

    Jemné ružové rezy (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Do sirupu som pridala rumu a v ňom som mačala piškoty.

    Jemné ružové rezy (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Polovicu plnky natriem na koláč.Piškoty mačané v sirupe ukladám husto na celý koláč.Potom na piškoty rozotriem ostatok plnky a nechám v chlade stuhnúť.

    Jemné ružové rezy (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    Potom po stuhnutí som urobila túto fondanovú polevu:http://varecha.pravda.sk/recepty/fondanova-poleva-fotorecept/46893-recept.html.Môže aj tak,že si iba vymiešam práškový cukor s citronou a pár klapkami oleja cukrovu polevu.Vylejem na koláč a nechám stuhnúť.

    Jemné ružové rezy (fotorecept) - obrázok 14
  15. 15

    Potom pokrajam.

    Jemné ružové rezy (fotorecept) - obrázok 15
  16. 16

    Dobrú chuť.

    Jemné ružové rezy (fotorecept) - obrázok 16

Diskusia k receptu

kukulienka71
joooj,si myslím,že je to tak,ako píšeš @ancicka !Jemné a rozplývajúce sa.Veľmi sa mi páči,že si piškótu nenatrela džemom,ako je zvykom pri takýchto typoch zákuskov,tie rozmixované jahody nie sú tak presladené ako lekvár.Mňam,mňam!ukladám,ďakujem
3sandra3
Mne sa tiež páči, že namiesto lekváru je použité rozmixované ovocie. Ukladám si do kk a vyskúšam.
starkamajka
Ancicka,tie musia byť veľmi chutné-už sú v kk,určite ich upečiem.Príjemné sviatky.
emov
vyzerajú a podľa popisu sú isto fantastické.5*.KK
evanaaa
Tak toto musí byť dobrotka, škoda len, že nie pre mňa, viem si predstaviť, ako to chutí, ten výborný krém a všetko v ňom. A @ancicka , nestačilo by pridať viac masla do pudingu? Treba vymiešať s cukrom a to zamiešať okrem toho, čo si dala ( tú 1 PL) ? asi by to potom nebolo krémovité. Mne sa páči už len ten korpus, aj preň si to uložím.
zdezda
Paráda, je pravda, keď si myslím, že chutí ako punčový rez? Páči sa mi aj fotopostup, si prosto šikula :-)
ancicka
Nie ,lebo je tam plnka a svoje na chutí robia aj tie jahody a sirup z jahôd.na punčové sa sirup varí s cukru.Je to veľký rozdiel.
medovnicek
nepochybujem, že sú výborné, okrem toho sa mi páči ako sú krásne ružové
ancicka
@medovn íček,od teba pochvala mi padne veľmi dobré,dakujem.@sterno......neviem ti povedať kde,lebo ja práve som mala plnku dosť mäkkú.Musela som ju nechať v chlade do druhého dňa nechať stuhnúť.
blizenec1
Veľmi dobré rezy, robila som ich do práce veľká pochvala bola, veľmi im chutili :)
janalad
zakusok som skusila, iba som pridala este piskotovy plat aj z vrchu a poliala fondanovou polevou, vyzeral krasne chutil podla nazorov hosti rozne:)))) ked trosku postal tak to bola lahodka, ale rovno z chladnicky to nebolo ono, ak sa mi podari pridam sem obrazok

kukulienka71
@ancicka , s prípravou týchto rezov som čakala, kým budú čerstvé jahody, teda pol roka:-) je úžasný, tak, ako si vravela,nebíčko v papuľke! dnes nám prídu hostia, poznám ich chúťky, určite si prídu na svoje;-) robila som na plechu 32x35cm, inokedy dám asi menší, lebo ho nemám dosť vysoký. A fondán mi trocha stiekol na boky, keďže som nemala vodorovný koláčik. Chce to prax:-) Ďakujem pekne, som veľmi spokojná a odporúčam.





SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia