Vianočné nepečenie 2013

zuzananoskova - fotkazuzananoskova, 25. decembra 2013

Keďže sa stále viac a viac s dcérou uberáme smerom raw stravovania, aj nepečené koláče - cukrovinky na našom vianočnom stole nesmeli chýbať. Veľmi Zobraziť celý popisKeďže sa stále viac a viac s dcérou uberáme smerom raw stravovania, aj nepečené koláče - cukrovinky na našom vianočnom stole nesmeli chýbať. Veľmi som sa inšpirovala Cecíliou z Najím se a zhubnu, má naozaj úžasné a ľahké recepty. Ak je Vám raw blízke alebo sa Vám nechce zapnúť rúru a míňať elektrinu ;-) , rozhodne vyskúšajte :-)

60 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

Marhuľové srdiečka:
40 g
20 g
1 PL
Ružové guľôčky:
40 g
40 g
10 g
2 PL
2 PL
2 PL (alebo med)
 na obaľovanie
Vanilkové rožteky:
70 g
50 g
1 ks
2 - 3 PL (alebo med)
12,5 g
Raw hnedé guľôčky:
100 g
2 - 3 PL
1/3 ks
Besan Ladoo (cícerové guľôčky):
88 g
100 g
1 PL
1 PL
50 g
3 tobolky




Postup

  1. 1

    Marhuľové srdiečka: marhule rozmixujeme nadrobno, nie veľmi najemno, nech cítime kúsky marhúľ, mandle tiež rozmixujeme na úplne jemno, pridáme citrónovú šťavu, perníkové korenie (ja som dala 1KL) a spolu "vymodelujeme" kompaktnú hmotu. Rozvaľkáme na papieri na pečenie cez papier a vykrajujeme srdiečka. Nechala som ich pár hodín usušiť na plechu s papierom na pečenie na radiátory :-) http://www.najimseazhubnu.cz/vlacne-merunkove-pernicky/#more-1001

    Vianočné nepečenie 2013 - obrázok 1
  2. 2

    Ružové guľôčky: rozmixujeme kokos aj kešu, nad jemnou parou si rozpustíme maslo, pridáme med - agáve, datlový sirup, citrónovú šťavu a polejeme tým orechy s kokosom. Premiešame na hmotu, tvoríme guľôčky, ktoré obaľujeme v kokose a v košíčkoch odložíme do chladničky. Môžeme plniť aj mandľou (ja som pozabudla, ale nevadilo to). http://www.najimseazhubnu.cz/ruzove-kokosove-kulicky-s-prekvapenim/

    Vianočné nepečenie 2013 - obrázok 2
  3. 3

    Vanilkové rožteky: orechy najemno pomelieme - rozmixujeme. Vo vodnom kúpeli rozpustíme maslo. Agáve či med zmiešame s vanilkovou dreňou, pridáme k maslu, orechom, premiešame a vytvoríme šulec. Odkrajujeme kolieska, ktoré ušúľame a zatočením vytvoríme rožtek. Mne z tejto polovičnej dávky vyšlo 16 ks asi 5cm. Dáme do chladničky odležať. http://www.najimseazhubnu.cz/rychle-vanilkove-rohlicky/

    Vianočné nepečenie 2013 - obrázok 3
  4. 4

    Raw hnedé guľôčky: datle rozmixujeme s kakaom (nešetrite, pridajte či uberte podľa Vašich chuťových buniek). A určite použite kvalitné kakao, v chuti je to cítiť ;-) Pridajte strúhaný kokos a môžete i nemusíte banán. Zo zmesi tvarujte guľôčky, vyváľajte v kokose a v košíčkoch odložte do chladničky. Už som ich robila na trikrát, tak nám chutia :-)

    Vianočné nepečenie 2013 - obrázok 4
  5. 5

    Besan ladoo (cícerové guľôčky): Ako povedala Miška -Methi: U nás chodí taká rozprávka, Chotha Bheem. Všetky deti ho milujú, pretože, keď zje besan ladoo, tak má veľkú silu (ako Pepek námorník a jeho špenát). Mne tieto guľôčky veľmi chutia, sú dosť sladké, preto odporúčam robiť ich menšie ;-) V kastróli som rozpustila maslo a pridala múku, ktorú som pražila 15 minút (stále som miešala). Potom som pridala kokos, orechy a kardamóm, premiešala a odstavila zo sporáka. Primiešala som cukor a nechala chvíľu postáť. Ešte z teplej masy som robila guľôčky, ktoré som vkladala do košíčkov a po chvíli vychladnutia dala ešte do chladničky. Tu som sa inšpirovala: http://varecha.pravda.sk/recepty/cicerove-gulocky-vegan/34912-recept.html

    Vianočné nepečenie 2013 - obrázok 5
  6. 6

    Ešte raz všetky spolu, dobrú chuť :-)

    Vianočné nepečenie 2013 - obrázok 6

Diskusia k receptu

jozka2
Stastne a vesele sviatky ,mas ich pekne,urcite vyskusam.
egresik
Milujem Vase recepty a su pre mna inspiraciou. Chcem sa opytat, aky mixer pouzivate na mixovanie suseneho ovocia? Namacate ovocie pred mixovanim? ... vo vanilkovych rozkoch chyba mnozstvo masla ;)
luss44
Zuzi, tak s týmto si zaujala moju dcéru, ktorá rada maškrtí zdravé veci, poslednú dobu stále vypeká rôzne zdravé müssli tyčinky, takže toto sú recepty pre ňu. Iste je Tvoje pečivo chutné, veď určite čoskoro ochutnám :)
ywett
všetky by som rada ochutnala, vyzerajú super:)
zuzananoskova
Ďakujem Vám všetkým za milé slová :-) Ospravedlňujem sa, to maslo kakaové raw do vanilkových rožtekov má byť 12,5g. @egresik : na mixovanie sušeného ovocia aj ostatných surovín používam Braun baby mixér. Pre nás je úplne dostačujúci :-)
andreac
Maslo kakaové raw bolo doplnené do surovín na prípravu vanilkových rožtekov. Redakcia
vanilka111
mne sa najviac pozdávajú tie marhuľové srdiečka,ale nie je tam malé množstvo surovín,či sa mi to zdá? koľko kuso z toho vyjde?
vanilka111
ďakujem,tie veru vyskúšam čím skôr, ešte mám sušené marhule,aspoň ich spotrebujem :-)
pumaamravec
Prave jem tie hnede RAW gulky, kupila som si RAW kakao a vsetko v BIO kvalite a je to uzasna kombinacia chuti:) akurat to bolo po vymixovani velmi hutne tak som pridala trosicku vody, ale naozaj super;) V poslednom case mi uz nechutia pecene kolace s mukou, cukrom a tukom, ale skor taketo taketo RAW. Lahko sa travia a chutia ovela lepsie:)
danka21
velmi pekné, mám teda recepty na najbližšie vianoce. Až na ten posledný. Pražená múka na masle - to už nie je raw. ale ostatné chválim a ukladám,




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia