Zemiakové prekladané pagáče fotorecept

zuzananoskova - fotkazuzananoskova, 25. decembra 2013

Oškvarkové pagáče som v minulosti veľmi málo občas zjedla (maximálne jeden), ale vždy mi bolo po nich neuveriteľne ťažko. A odkedy mi otec dal Zobraziť celý popisOškvarkové pagáče som v minulosti veľmi málo občas zjedla (maximálne jeden), ale vždy mi bolo po nich neuveriteľne ťažko. A odkedy mi otec dal recept na pagáče zemiakové, pečiem iba tie, už viac ako 10 rokov. Každý, kto ochutnal, sa zalizoval. Dokonca aj "oškvarkoví" priznali, že zemiakové sú ľahšie :-) Sú skvelé aj miesto chleba či pečiva k prívarkom, omáčkam...

90 minút
príprava
10 minút
na 220 °C

Suroviny

Cesto:
400 g
100 g
250 ml
0,5 kocky
100 ml
1 PL
Plnka:
3 ks
125 g
Posýpky:
Na potrenie:




Postup

  1. 1

    Zemiaky si určite uvarte v šupke deň vopred a očistené odložte do chladničky. Hneď ráno potom vyberte...

  2. 2

    Do misy dajte múku, pridajte vlažné mlieko, soľ a droždie. Po chvíli odstátia pridajte ešte olej a vypracujte vláčne cesto. Na pomúčenej doske ho rozvaľkajte a postrúhajte naň polovicu "masla". Zložte ho (postup vidíte na fotografiách) a nechajte 30 minút kysnúť pod prikrytou utierkou.

  3. 3

    Po polhodinke rozvaľkajte, postrúhajte druhú polovicu masla a ešte postrúhajte zemiaky, jemne - podľa chuti osoľte. Opäť preložte a nechajte kysnúť ďalších 30 minút. Rúru rozohrejte na 220°C.

    Zemiakové prekladané pagáče (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Preložte do 2/3....

    Zemiakové prekladané pagáče (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    ...z opačnej strany preložte do 1/3...

    Zemiakové prekladané pagáče (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    ...z jednej strany do polovice...

    Zemiakové prekladané pagáče (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    ...z druhej strany do polovice...

    Zemiakové prekladané pagáče (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    ...preložte na polovicu a jemne pomúčte...

    Zemiakové prekladané pagáče (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    ...a prikryté utierkou nechajte podkysnúť ďalšiu polhodinku.

    Zemiakové prekladané pagáče (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Nakysnuté cesto rozvaľkajte, povykrajujte pagáčiky, uložte na plech s papierom na pečenie, natrite cícerovou "zmesou" a poukladajte či posypte pagáčiky semienkami - jadierkami. Ešte chvíľu na plechu nechajte podkysnúť a šup do rúry.

    Zemiakové prekladané pagáče (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Minúty nikdy nesledujem, po asi 10 minútach nazriem do rúry. Pagáčiky sú hotové, keď začnú pekne "zlatovieť". Vyberte, ale pozor!, jedzte až vychladnuté.

    Zemiakové prekladané pagáče (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    A takto som vypekala v práci v novembri 2011 :-)

    Zemiakové prekladané pagáče (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Mám rada, keď je jedlo nielen dobré, ale aj vyzerá :-)

    Zemiakové prekladané pagáče (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    Dobrú chuť :-)

  15. 15

    január 2010

    Zemiakové prekladané pagáče (fotorecept) - obrázok 15

Diskusia k receptu

luss44
narobila si mi chute s pagáčikmi... popri tých koláčoch by som si veru dala
ywett
@Zuzka , si veľmi šikovná, pagáče sa ti vydarili krásne:)
hubata
Áno, tie zemiakové sú aj u nás veľmi obľúbené, nezaobíde sa bez nich žiadna oslava. Máš ich pekné, vydarili sa ti.
kukulienka71
Pekné a iste chutné pagáčiky!Tiež som na ne mala dnes chuť po tom všetkom sladkom.Zemiakové skladané sú aj moje obľúbené.
cathyc
Zuzanka Ty nikdy nesklameš. Tiež robievam zemiakové, ale tak krásne ozdobené som ich nikdy nemala. Inšpirovala si ma, budú na silvestra.
zuzananoskova
Ďakujem :-) K Silvestru opäť napečiem ;-) @cathyc : v takomto vyzdobovaní sa priam vyžívam :-D Dávam si na tom naozaj záležať, pre mňa je veľmi dôležitý aj pohľad očami :-)
manka1
všetko krásne - určite chutné, poznám ich trochu inak---- ALE --- nezaraďujte prosím do bezlepkovej kategórie, keď je tam špalda - to je predsa druh pšenice - a tú bezlepkáči nemôžu. Potom to zbytočne mýli. Ale inak sú tak akurát na zahryzuntie.
zuzananoskova
@manka1 : ďakujem za upozornenie, už som to upravila, bol to "preklep", mala to byť bezlaktózová diéta , nie bezlepková. No, chybička se vloudila ;-)
manka1
Zuzanka - moja menovkyňa - bezlepkáči si to vedia upraviť, ale trochu to horšie naladí - ja totiž kliknem na recepty, potom na zdravé, a bezlepkové. Jasné, že pozerám aj normálne, a ak ma oslovia už po 6 rokoch diétovania viem v podstate upraviť všetko. Recepty od teba bývajú zaujímavé. Budem sa tešiť aj na ďalšie.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia