Napoleónky

soniatko - fotkasoniatko, 14. decembra 2013
Napoleónky
Foto: soniatko

Tento receptí patrí u nás k tradičným vianočným pochúťkam

Suroviny

Linecké kolieska:
400 g
250 g (alebo maslo)
140 g
2 ks
Plnka:
200 ml




Postup

  1. 1

    Cesto na kolieska pripravíme tradične. Zmiešame všetky suroviny rozvaľkáme, povykrajujeme kolieska a poukladáme na papierom vystlaný plech.

  2. 2

    Na každé koliesko dáme cca kavovú lyžičku plnky.Pomocou prstov vytvarujeme z každého kolieska "napoleónov klobúčik"

  3. 3

    Pečieme v rúre predhriatej na 180 stupňov cca 15 min. Klobúčiky môžeme ešte poliať rumovou polevou - nemusíme.

  4. 4

    Plnka: Všetky suroviny spolu zmiešame na stredne hustú hmotu nie riedky nie príliš hustú. Zámerne som nepridala množstvá pri orechoch, rume a hrozienkach. Treba pridať podľa chuti, hustoty džemu ...

Diskusia k receptu

eviana
Krása za 5* ukladám a isto niekedy vyskúšam :)
daguska
Dakujem za tento recept. Uz davnejsie sa mi podobny stratil. Plnka bola len z orechov, bez lekvaru, ale velmi si ma potesila .
soniatko
co viac si clovek moze priat nez urobit niekomu radost a obzvlast teraz pred vianocami a specialne ked staci tak malo :o) dakujem vam dnes sa uz budem iba usmievat :o)
soniatko
heh dakujem za dovzdelanie ale ak dovolis napoleonky ostanu napoleonkami uz navzdy hold babickina babicka ich pomenovala a inak to uz nebude he he he
valeri
vydarené, dobrý nápad z obyčajného lineckého cesta urobiť také fajnové koláčiky :-))
soniatko
ja uz som len prevzala stafetu... :o) ale nase stare matere sa evidentne vedeli vynajst aj bez silikonovych foriem a roznych inych vymozenosti :o)))
fialka49
Naozaj sú milé a lákavé, u nás vždy zmiznú prvé. Zvlášť, keď sa urobia maličké.
evanaaa
Trojrohý klobúčik, a dá sa s chuťou zjesť. Ak by sa stlačili len dva rohy, bol by dvojrohý - napoleonovský.
smilla
Nemajú chybu, krásne vyzerajú,výborne chutia a sú aj z kategórie tých menej nezdravých (málo cukru, veľa orechov). Ďakujem za recept, vyskúšala som ho a slávil veľké úspechy. Jediná chybička je tá, že ich budem musieť o dva dni piecť znova, lebo záhadne miznú. :-)
soniatko
taaaak dalsie cesticko uz sa chladi hrozienka sa kupu v rume.. ludia uz to vypukloooooo :o))))
morenajea
Vydarili sa, na druhý deň pekne zmäkli, lekvár vôbec netečie.
soniatko
@morenajea vyborne tento rok som ich uz aj v rumovej poleve macala a navrch som do polevy strcila brusnicu miesto hrozienka ;)vyzeraju ako ruzicky...




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia