Oprážané zeleninovo-lepkové plátky fotorecept

elixir - fotkaelixir, 30. decembra 2013
Oprážané zeleninovo-lepkové plátky (fotorecept)
Foto: elixir

Ďalší z mojich experimentov s pšeničným lepkom, tentokrát sú výsledné plátky mäkkšie. Ako príloha by pristala aj ryža či zemiaková kaša, hodia sa k Zobraziť celý popisĎalší z mojich experimentov s pšeničným lepkom, tentokrát sú výsledné plátky mäkkšie. Ako príloha by pristala aj ryža či zemiaková kaša, hodia sa k nim i omáčky.

2
porcie
10 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

Na plátky:
1 PL
0,5 PL
0,5 PL
0,5 ČL
1 PL
1,5 PL
 ČL (na špičku)
0,5 ČL
1 PL
50 g (seitan)
30 ml
Na varenie:
150 ml




Postup

  1. 1

    Zmiešame všetky tekuté a pastové ingrediencie, ktoré sú určené na plátky. Na zeleninové pyré použijeme napríklad zeleninu z polievky (mrkva, paštrnák...), ktorú poroztláčame vidličkou.

    Oprážané zeleninovo-lepkové plátky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Pridáme korenia a bylinky, suché ingrediencie okrem lepku a opäť zamiešame.

    Oprážané zeleninovo-lepkové plátky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pridáme pšeničný lepok a vypracujeme cesto. Ak sa bude zdať, že časť lepku ostáva neprepojená so zvyškom cesta, prilejeme po maličkých množstvách sezamový olej a prepájame cesto.

    Oprážané zeleninovo-lepkové plátky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Toto potom ostrým nožom nakrájame na tenké plátky.

    Oprážané zeleninovo-lepkové plátky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Seitanové plátky potom varíme až kým sa vývar neodparí, na strednom plameni. Po odparení vody ich ešte oprážame do zlatohneda, zo začiatku ich častejšie otáčame.

    Oprážané zeleninovo-lepkové plátky (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Podávame napríklad s obľúbenou pečenou zeleninou.

    Oprážané zeleninovo-lepkové plátky (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

sovka62
Pre mňa je úplnou novinkou, že sa dá ochutiť priamo seitan. Všimla som si to už v inom tvojom recepte. Myslím si, že to je najlepší spôsob, ako ho spracovať. Hádam vyskúšam, mäsa sme po sviatkoch objedení po uši.
izabella929
tvoja jedlo milá @elixir vyzerá ako moja nádherne rozkvitnutá záhradka počas jari...) Prajem Ti do nového roka veľa prekrásneho šťastíčka a hlavne zdravie, aby ti aj to aj na rok tak krásne a chutne varilo.-)
elixir
@paploska Spoznávam bližšie svoj foťák, ale svetlo niekedy hrá proti mne. :) Ďakujem Ti.
@sovka62 Lepkový prášok (čistý lepok už "vytiahnutý" z múky) som prvýkrát spoznala v recepte od zirafninky:  varecha.pravda.sk/recepty/seitan-s-brokolicou-a-pistaciam...
Mohli by ho mať v bio obchode, je to ozaj fajn vec, dá sa ochutiť ako len chceš. :)
@izabella929 Ďakujem Ti, prajem aj Tebe krásny nový rok, nech si šťastná a darí sa Ti vo všetkých sférach Tvojho života. :)
mariamka
@elixir mas to naozaj krasne, pripravene aj naservirovane, seitan ma zatial nelaka, ale obdivujem, kto sa na taketo varenie odhodla, hlasovala som uz vcera :) vsetko dobre do NR :)
elixir
@mariamka Rozumiem Ti, tiež som donedávna seitan nerobievala; ďakujem Ti veľmi za povzbudivé slová, a všetko krásne i Tebe v novom roku :) ♥
salinka
@elixircek , experiment sa ti vydaril. Zdravé, oku lahodiace jedlo a lákavá fotka, ako vždy 5 hviezdic:-)
Prajem všetko dobré v roku 2014:-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia