Tekvicová zeleninová polievka videorecept

silvia16 - fotkasilvia16, 3. decembra 2013

Mám veľmi rada zeleninové polievky a vyskúšala som veľa iných. Teraz cez Halloween (podvečer všetkých svätých) som kúpila tekvicu pre deti ale jednu aj Zobraziť celý popisMám veľmi rada zeleninové polievky a vyskúšala som veľa iných. Teraz cez Halloween (podvečer všetkých svätých) som kúpila tekvicu pre deti ale jednu aj na varenie :-) . Bola výborná, tak sa chcem s receptom podeliť.

4
porcie
20 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava
Tekvicová zeleninová polievka (videorecept)
Foto: silvia16

Suroviny

1 ks
4 ks
2 ks
5 - 6 ks
1 ks
2 lyžičky
1 lyžičku




Postup

  1. 1

    Potrebujeme:

    Tekvicová zeleninová polievka (videorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Očistíme si tekvicu, mrkvu, petržlen, zemiaky a cibuľu a nakrájame na malé kocky. Dáme do panvice olej a zohrejeme. Prikrijeme dno panvice s cibuľou a mix zeleniny, aby sme mohli čast zeleniny s cibuľou poprážiť. To dodá polievke viac zaujímavejšiu chuť než by sme zeleninu len varili. Poriadne poprážime zeleninu.

    Tekvicová zeleninová polievka (videorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Keď bude zelenina dosť poprážená pridáme ostatnú zeleninu do panvice a zalejeme horúcou vodou so zeleninovým bujónom. Necháme povariť prikryté okolo 30 minút, pokiaľ sa zeleninka uvarí na mäkko. Keď bude zelenina uvarená, zmixujeme polievku mixérom na jemňučko.

    Tekvicová zeleninová polievka (videorecept) - obrázok 3
  4. 4

    K takejto polievke mám najradšej poriadne otoustovaný chlieb/rožok, ktorý si do polievky máčam. Dobrú chuť.

    Tekvicová zeleninová polievka (videorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

salinka
Máme veľmi radi takéto mixované polievočky plné vitamínov:-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia