Jablkové rezy so šľahačkou fotorecept

danculka - fotkadanculka, 21. novembra 2013
Jablkové rezy so šľahačkou (fotorecept)
Foto: danculka

odložené jablká na zimu susedovi začali hniť,tak bolo to treba spracovať čím skôrmmm

30
porcií
20 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
5 ks
5 pl
5 pl
1/2 bal
2 pl
2 pl
Plnka:
1500 g
150 g
1 ks
100 g
500 ml




Postup

  1. 1

    Prvé si ošúpeme jablká a nakrájame na kúsky, trošku podlejeme vodou a dáme variť,do rozvarených jabĺk zavaríme puding pridáme cukor a piškótových omrviniek toľko,aby kaša bole hustá...

    Jablkové rezy so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    upečieme si piškótu z 5 vajec,nedelím vajíčka ale ich miešam s cukrom o niečo dlhšie,pridám vodu,olej a naposled múku rozmiešanú s PDP.Cesto vylejem na vymastený a múkou vysypaný plech a upečieme do zlata pri 180 st.Kašu navrstvýme na upečený plát a necháme postáť v chlade hodinu...

    Jablkové rezy so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    zatiaľ si vyšľaháme šľahačku a po hodine ozdobíme rezy,podľa fantázie,dobrú chuť...

    Jablkové rezy so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    v reze..

    Jablkové rezy so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

margaretka28
Podobné robievam, ale s nugátovým pudingom som ešte neskúšala, pekne si sa pohrala so zdobením :-) Niekedy vyskúšam aj podľa teba .
danculka
Vyskúšaj,sú super svieže,jablká boli kyselkavé...díky za komentár...
eviana
@danculka , úžasne si jabĺčka využila, veľmi chválim... ale škoda, že nevidno koláčik v reze... ja som taký rezofil, vždy keď niečo plním, či pečiem neviem sa dočkat, ako to bude vyzerať v reze :) 5*
danculka
Dnes ho budem krájať,až sa podarí priložím,aj foto,dík...
mariamka
na prvy pohlad som myslela "aka pekna penova torta" :) a ono to jablcnik :) robievala som takto piskotu, navrch dusene jablcka ale so Zl.klasom, s nugatom moze byt zas nieco ine a urcite chutne
staja
Páči sa mi tento koláčik, máš to za 5* a ukladám + vyskúšam.
eviana
@danculka , Ty si poklad, ďakujem za prekrásny rez... no ščul mám veru na túto Tvoju lakocinku ešte väčšiu chuť... nádherné rezy, mňam :)
astheart
Mně se zdá postup neúplný. Spousta z nás si poradí, ale co ti začínající?
danculka
Nechápem,čo ti môže tu chýbať, prečítala som si ho a prečítalo to aj 6 ročné dievča a koláč upieklo,dík za koment...




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia