Jablkové taštičky

tajka06 - fotkatajka06, 29. októbra 2013
Jablkové taštičky
Foto: tajka06

Tento recept mám od kamošky z Poľska, potrebovala som čosi do škôlky pre dcérku na "Jabĺčkové slávnosti" a nechcela som žiadne odnože pité, nakoľko Zobraziť celý popisTento recept mám od kamošky z Poľska, potrebovala som čosi do škôlky pre dcérku na "Jabĺčkové slávnosti" a nechcela som žiadne odnože pité, nakoľko ich tam bolo "x":) Bola som príjemne prekvapená a najlepšia bola moja mladšia dcérka, ktorá po upečení zahlásila: " Nevezmeme do škôlky, všetky zjeme! " :DDDD

50+-
porcií
50 minút
príprava
15 minút
na 180 °C

Suroviny

3 hrnčeky
1 hrnček
225 g
3 ks
1 bal
2 ČL
2 PL
 štipka
cca 4 ks
 na posypanie




Postup

  1. 1

    Všetky suroviny spracujeme na hladké a trošku lepivé cesto. Dáme na 30 až 60min do chladničky. Vyvaľkáme na cesto hrubé 2-3mm, vykrojíme koliesko (ja som mala pohár s priemerom 8,5cm), do ktoreho vložíme 16-tinu ošúpaného jablčka zbaveného jadrovníka a preložíme. Nestláčame. Pečieme na plechu vyloženom papierom na pečenie, pokiaľ nedostanú taštičky zlatú farbu. Po upečení poprášime práškovým cukrom a nezjeme hneď všetko, lebo by nás bolelo brucho! :D

Diskusia k receptu

elena1
Upečiem ich na víkend, páčia sa mi - na 5hviezdičiek
aretta
Tak toto vyskúšam. My máme jablčkový deň v pondelok :-)
damisa
výborný nápad, určite budú cez víkend
alex37
naozaj vyzerajú perfektne :-) máš všetky hviezdičky
tajka06
Jééj, ako ste ma potešili!Ďakujem! A viete, že tá škorica nie je zlý nápad? Skúsim:)
Aretta, vyskúšaj a daj vedieť, či detičkám chutilo:D
ela77
hviezdičky za 5 a čo najskôr skúsiť urobiť. Dobrý nápad a jednoduché.
babkamt
Uložené v kk, spolu s vnučkou ich upečieme.Dávam ti 5*.
mesiar50
Tu v holandsku sú takéto taštičky plnené vanilkovým pudingom.Gratulujem tvoje vyzerajú úžasne.Rcp.je už
v Kk.Ďakujem pekne
evusik
veľmi sa mi páči tvoj recept... idem vyskúšať...
jerica
cesto je odložené, ráno sa robia taštičky, na budúce nebudem robiť s polohrubou , mne viac vyhovuje pr tomto zložení hladká múka, ale ber to ako môj názor a moje skúsenosti:-)



tajka06
Ja len pevne verím, že Vám všetkým budú tak chutiť ako nám :)
@jerica beriem Tvoj názor a rešpektujem skúsenosti, vyskúšam nabudúce s hladkou a porovnám :D (žeby dnes? :D)
zolik
@jerica V prvom rade obdiv, ze o polnoci miesis cesto! Ja tu vo Svajci polohrubu muku nemam (alebo som este neobjavila) a vsetko musim robit z hladkej. Aj mna recept velmi zaujal. Daj prosim kratko vediet ked budes robit z hladkej ake tie tasticky boli.
hannah22
máš šikovnú dcérku a hlavne dobrý recept,tiež mám rada škoricu, skúsime uložený... za 5*... :))
valeri
pridávam sa a súhlasím so všetkými komentármi, ukladám a vyskúšam :-))
jerica
urobené, zbalené pre deti. Doporučujem, viac ako cesto ma zdržalo vykrajovanie jablka, mám ich veľké tam som prispôsobovala rozmeru vykrajovanému kruhu.





tajka06
@jerica som rada, ze sa recept paci. Ja mam prave v chladnicke cesto z hladkej muky, tak dam vediet, aky je chutovy rozdiel:)
Inak, mne viac chutia len s cistym jablkom v strede, ale zasa, my nie sme az taky sladki, ja zo vsadial uberam cukor:)
jerica
Každý hrnček čo je so surovinou som vážila, mne to vyšlo tie tri
600g múka, 200g pr.cukor, do cesta som nastrúhala ešte z jedného citróna kôru, ostatné ako ty. 21ks vyšlo z polovice cesta. Ja zas mám rada sladké. Keď ti mám pravdu povedať, to cesto je obvyklé pri jablkových koláčoch, iba takto je to šikovné, nič nekrájaš. A to stou hladkou múkou, mne sa lepšie spracuje cesto, nie je také lámavé ako ked robím s polohrubou, hlavne takéto krehotinky:-)
Chuťový rozdiel určite nebude, je to len o tom spracovávaní.
tajka06
Jeeeej :D Ja ticho zavidim- ja som taká bežná mama na materskej, som rada, keď odhrnčekujem, zamiesim a hotovo:) A hlavne sa teším, keď niekoho inšpirujem. Inak si myslim, ze vsetko dobre, co je jednoduche, uz vymyslene bolo, takze obmeny su dolezite a ja osobne ich milujem :) Počet kusov je fakt individualny- ja som robila kruhy cca o priemere 2,5 dcl pohara..
kika1212
no toto sa mi čím ďalej tým viac páči. Dievčatá, šikovné ste...:)
eviana
Vyzerajú neskutočne dobre, ba priam neodolateľne... Tvoj drobec to vystihol presne :) Krása, tlieskam, chválim, ukladám, isto vyskúšam, ďakujem za skvelý jablkový recept, u mňa za 5* :)
Aj @jerica vďaka za krásne vložené fotky, aj postrehy a tipy :)
cia1204
Tajka06: ako vzdy vsetko co chytis do ruk je uzasne:) Mat tak tvoju trpezlivost a napaditost!!
jerica
@tajka06 vážila som, aby som ja, vedela pre druhý raz, koľko váži surovina v tom hrnčeku čo použijem, nie všetky majú rovnakú mieru, je to dobrá pomôcka, nebola som zvyknutá na hrnčekové miery.
Nech sa ti darí, máš nádhernú prácu a výborný výsledok :-)
1x finczi
radost
@jerica
však ja ticho závidím tvojím deťom ich mamu..
mne život nadelil všetko si robiť samú...
:-)
1x jerica
tajka06
Ďakujem Vám ešte raz za komentáre a dovolila som si opraviť polohrubú múku v recepte na hladkú, naozaj je cesto hutnejšie a lepšie sa s ním pracuje:D Ďakujem @jerica ! :)
Snažila som sa vyvaľkať cesto na tie cca 2mm a vyšlo mi presne 56ks taštičiek (priemer pohára 8,5cm)
sonulienka
Jarka tak toto určite vyskúšam aj ja a dám vedieť. Len jabĺčka si musím kúpiť.
elisticka
ach keby sa to tak krasne dalo aj z bezlepkovej muky... ja musim len experimentovat ... ked tam nejdu bielka tak veru neviem ... ci by pomohla guaranova guma ..neskusal niekto bezlepkove? ak ano dajte vediet :-) dakujem ...
zizazi
ved si to bola ty....vďaka aj za tieto, mám kolegyňu, ktorej určite urobím radosť
1x zizazi
cupcake
Vyzeraju prekrasne. Mame este jablka na strome, tak ich idem dooberat a vyskusam. Vcera som piekla jablkovy kolac, pockam, kym sa zje.
jerica
gratulujem k výhre , recept u nás koluje :-) v jednoduchosti je krása, stačí sa nechať inšpirovať, ako som sa aj ja inšpirovala :-)
tajka06
Ďakujem zo srdca vsetkym a moja radost je o to vacsia, ze som netusila, ze sa sutazi:D
Verim, ze i tym, co zatial tasticky neupiekli a chystaju sa, budu velmi chutit!:)
janger
Najprv som podla obrazku myslela, ze je to kysnute cesto, ale vidim, ze to je ine...Jednoduche, ale pekne a iste dobre kolaciky. A ako sa spomina uz vyssie, skorica by velmi pasovala. Skorica a jablka su kamosi :-). A blahozelam :-).
medovnicek
takéto koláčiky veľmi rada pečiem, určite ich v najbližšej dobe vyskúšam
jerica
@tajka06 , cesto zarobené, ráno ich budem robiť, nevesta si povedala, aby som si to zopakovala, čo neurobíš pre decká !
majka231
vyzerajú skvele a určite i chutia uložené do KK a onedlho vyskúšam :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia