Plnené kuracie stehienka - Пълнени пилешки копанчета fotorecept

alex37 - fotkaalex37, 28. októbra 2013
Plnené kuracie stehienka - Пълнени пилешки копанчета (fotorecept)
Foto: alex37

Tento recept som našla u vynikajúcej mladej bulharskej kuchárky, tak som a Vám ho sem priniesla ako inšpiráciu.

3
porcie
20 minút
príprava
60 minút
na 200 °C

Suroviny

6 ks
1 ks
1 ks
1 ks
150 g
Omáčka:
1 dl
100 g




Postup

  1. 1

    kuracie stehienka vykostíme, a to tak že ich narežeme na hrubej časti okolo kosti a stiahneme, a odrežeme nad chrupavkou.

    Plnené kuracie stehienka - Пълнени пилешки копанчета (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    pripravíme si všetky, umyjeme ich a z kostí si môžeme spraviť vývar, napr. aj na ryžu alebo na polievku.

    Plnené kuracie stehienka - Пълнени пилешки копанчета (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    pripravíme si zeleninky mrkva, cukina žltá /pre efekt by bola krajšia zelená/ a celer.

    Plnené kuracie stehienka - Пълнени пилешки копанчета (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    stehienka nasolíme, okoreníme, naplníme, pokvapkáme olivovým olejom a kvapkou vody na plech, dáme piecť zakryté alobalom 45´ pri 200°C. Potom odokryjeme a upečieme do červena /kto má použije funkciu gril/

    Plnené kuracie stehienka - Пълнени пилешки копанчета (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    a je hotovo ugrilované. Príloha ryža naturál varená vo vývare z kostí s pridaním soli cca 45´, kým nezmäkla. Môžeme zaliať syrovou omáčkou.

    Plnené kuracie stehienka - Пълнени пилешки копанчета (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

eviana
Jejkooo... to sa mi páči, akú super rúčku má takto stehienko... paráda, ukladám a veľmi rada vyskúšam, ďakujem za skvelú inšpiráciu :)))
dandika1
@alex37 velmi zaujimave ,urcite aj chutne ,lahodi aj oku, ukladam do KK a najblizsie vyskusam.Velka vdaka::::::
drajan
Urobím, vyzerá to aj pekne aj chutne... nedávno som v telke zhliadla... plniť aj zemiakovými "hranolkami" (zo surových zemiakov, nie kúpenými predsmaženými) .Dalo by sa použiť aj v tomto recepte, napríklad, sú takí čo moc zeler nemusia...tak namiesto zeleru môžu dať zemiak. Dík za receptík.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia