Polievka z bedle fotorecept

elekra - fotkaelekra, 2. októbra 2013
Polievka z bedle (fotorecept)
Foto: elekra

Celé leto nerástli, žiadne, až teraz sa objavili bedle. Nohy idú na sušenie na korenie a klobúky sa jedia. Dnes môj doniesol len jednu, Zobraziť celý popisCelé leto nerástli, žiadne, až teraz sa objavili bedle. Nohy idú na sušenie na korenie a klobúky sa jedia. Dnes môj doniesol len jednu, tak som z nej spravila polievku.

4-6
porcie
10 minút
príprava
15-20 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks a viac
1 ks
1 ks
2-3 ks
kúsok
 (tymian, oregano, petržlenová vňať)




Postup

  1. 1

    Na oleji si opražíme pokrájanú a očistenú bedľu, ochutíme soľou a mletým čiernym korením.

    Polievka z bedle (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Necháme podusiť a pridáme nakrájanú mrkvu, kaleráb a zemiaky.

    Polievka z bedle (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Podlejeme teplou vodou a necháme podusiť. Keď je zelenina uvarená pridáme nakrájaný pór,

    Polievka z bedle (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    vodu podľa toho, akú hustú polievku chceme mať a necháme prejsť varom.

    Polievka z bedle (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Dochutíme bylinkami, dala som tymián, oregano a petržlenovú vňať. Podľa potreby ešte dochutíme soľou a mletým čiernym korením a podávame. Dobrú chuť.

    Polievka z bedle (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

mariamka
pekne zuzitkovana bedla :) minule sme tri hory pochodili a ani hribika a potom na takej lucke pod horou za vetrovku bedli, tak mam par oblanzirovanych zmrazenych, vyskusam, vzdy som robila nakyslo, takto este nie.. :)
evanaaa
Len pozor - nie je každá bedľa jedlá, v TV ukazovali aj jej dvojníčku, veľi sa nelíšia. Ale polievočka iste chutila, všetko je v poriadku.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia