Kastrólová roštenka fotorecept

havino - fotkahavino, 29. septembra 2013
Kastrólová roštenka (fotorecept)
Foto: havino

Roštenka, plátky mäsa, čo s ním? S akou prílohou? Dá sa na veľa spôsobov. Aj takýmto spôsobom ja varím roštenku. V jednom hrnci Zobraziť celý popisRoštenka, plátky mäsa, čo s ním? S akou prílohou? Dá sa na veľa spôsobov. Aj takýmto spôsobom ja varím roštenku. V jednom hrnci so zemiakmi.

Suroviny





Postup

  1. 1

    Plátky roštenky opečieme na panvici. Mäso nevyklepávam, nechávam hrubšie, len okraje narežem, aby sa nevykrútili.

    Kastrólová roštenka (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    V kastróli so širším dnom, čo najširší musí byť, nakoľko moc sa nepremiešava, resp. opatrne, aby sme neskôr zachovali veľkosť zemiakov, podusím do sklovita cibuľu a opečené plátky mäsa ukladám rovno na usmaženú cibuľu. Posolím, poprášim červenou ml.paprikou, mletým korením, mletou rascou, muškátovým orechom medzi prsty.

    Kastrólová roštenka (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pridám, sušené, alebo čerstvé miešané huby, alebo len hríby, každý podľa chuti. Dnes som dala sušenú lesnú zmes, vopred namočené vo vode a polievkovú lyžicu mletého hubového prášku.

    Kastrólová roštenka (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Zalejem vriacou vodou a dusím do mäkka.

    Kastrólová roštenka (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Ked je mäso mäkké, pridám na štvrťky očistené zemiaky, dolejem vodu tak, aby bolo mäso aj zemiaky ponorené vo vode, dosolím, pretože aj zemiaky natiahnu veľa soli. Počas varenia, kontrolujem konzistenciu zemiakov, nesmú, nemali by sa rozvariť, pri servírovaní ide o ich vzhľad na tanieri, aby z toho nebol guláš, predsa len máme kvalitné mäso, roštenku, tak nech to aj vyzerá na tanieri.

    Kastrólová roštenka (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Pred dovarením zemiakov pridám papriky, paradajky, chilli papričku, tie tiež nenechám rozvariť, aby boli kúsky, nie len šupy z paradajok.

    Kastrólová roštenka (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Opatrne premiešavam, preto je potrebné dostatok tekutiny, šťavy.

    Kastrólová roštenka (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Po chvíli, zelenine stačí málo na zaparenie, dochutím, ja som ešte ku koncu opäť pridala mletú rascu pre vôňu. Zahustím strúhaným zemiakom.

    Kastrólová roštenka (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Necháme ešte povariť pár minút, dochutíme majoránkou a odstavíme z platne.

    Kastrólová roštenka (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    U nás bola požiadavka aj s volským okom, môžem ja hovoriť, že mne osobne sa tu nehodí, chceli a mali teda.

    Kastrólová roštenka (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

eviana
Skvelé jedlo Tánička... a minimum špinavého riadu, také mám veľmi rada. Krásne si to vymyslela, chválim, ukladám, niekedy skúsim (ale asi bez papriky, z tej mávam kyselinu - radsej pridám viac hríbov :) )
A dnes to máš u mňa za 5, samozrejme * :)
tatranka
Chutné,šťavnaté papanie.Dobre si si to vymyslela -ein topf.Tak ako píše @eviana žiadne špinavé hrnce.Všetky vône pohromade.
kimlo
Tomu hovorím poriadne jedlo, aj s tým volským okom je to výborný nápad! 5*
izabella929
tvoje jedlo vyzerá veeeľmi chutne...)šťavnaté mäsko aj ja ľúbim...dnes som robila krkovičku šťavnatú a tiež sa v nej ocitli zemiaky, lebo som ju trošíčka presolila...ale tie zemiaky to zmákli bravúrne...pekne stiahli soľ a boli akurát a ešte aj veľmi chutné...takže viem aj, akú má chuť tvoje skvelé jedlo.-)))
pusta
stará dobrá osvedčená klasika, nikdy nesklame.
vynikajúci rp, nádherná fotodokumentácia, krásne spracované.
5*****
havino
@evka , @tatranka , @izabelka , dakujem
áno @pusta , je to jedlo ešte po mojej mame, klasika, dakujem
@kimlo , som sa usmiala na tebe, ako tí moji doma, vravím, načo vám tam to volské oko bude, to sa tam nehodí !!?? Odpoved: mamina, ty nevieš čo je dobré :-), tak dobre, ked neviem :-)
@an čicka, jedlo pre chlapa veru, ale na úvodnej fotke je moja porcia, tiež to mám rada :-)
afataga
stara dobra klasika, musim niekedy uklohnit, mas to vydarene, to oko z vola mi tam tiez nepasuje
radost
ked toto v škole učili-kde som ja bola..?ja si tak môžem dať len to oko z vola..
všetko v jednom hrnci variť..!!
naučte sa -varecháčky-od @havino hospodáriť..!!
pre oko krása..pre jazyk bezva chuť..
musím si poznačiť...bo nesmiem zabudnúť..
možno to moje nebude naklonované..
ale tvoj fortieľ použijem-viem-bude to to pravé..:-)
ja-doteraz kuchárka biedna-budem v mojej kuchyni numero jedna...!!:-))
mariamka
dobre vymyslene a este lepsie navarene, lakave na pohlad aj chut, hned sa necham ponuknut :)) 5* a ukladam aj s vajcom :))
ebaka
posledný obrázok s volským okom ma presvedčil,že tento rcp treba uložiť....bo by som tam ja vol.oko tiež nikdy nedala
abdul
Oné, ja dám oči dve. Aby hovädo neškúlilo.
havino
@afataga , môj mladý mi povedal, že nerozumieme tomu, tak čo narobíš, ked nevieme čo je dobré :-) ja som to tiež s tým nejedla
jaj @radost , teba je ozaj radosť čítať, dakujem
@mariamka , vdaka za hviezd, aj za pochopenie s vajcom
@ebaka , @abdul , môj mládenec si medlí ruky teraz, že dobre to s tým vajcom vymyslel, že sa vám to s ním pozdáva, sopliak, ešte to má na vrch s jedným volským okom... :-) inak mal tiež dve :-) dakujem za komentáre
boxik
Pripomenula si jedlo čo niekedy v časoch lacného hovädzieho mäsa bolo častou súčasťou nášho jedálnička.Vďaka za to.
zitar
Veru, veru, kastrólová roštenka bolo jedno z celkom lacných jedál v časoch, keď som sa stravovala vo Hviezde v Prievidzi. Pripomenula si mi toto jedlo a veru ho najbližšie aj navarím.
kukulienka71
Kastrólovú roštenku som nejedla, ani nepamätám...@havino , skvelé prevedenie, krásny tanier! Vďaka za pripomenutie:-)
katarina64
Veľmi dobrý recept...klasika je bez hríbov,papriky,paradajky,tento krát to robím podľa Vášho receptu inak original som našla v knihe Naša kuchárka z roku 1964(môj ročník 🙂)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia