Pudingovo-tvarohové rezy s ovocím fotorecept

eviana - fotkaeviana, 15. septembra 2013
Pudingovo-tvarohové rezy s ovocím (fotorecept)
Foto: eviana

Ráno som ešte netušila, čo budem dnes piecť... po obede som sa zamyslela a napadol mi takýto zákusok... a vyšiel fajný - svieži, ľahučký Zobraziť celý popisRáno som ešte netušila, čo budem dnes piecť... po obede som sa zamyslela a napadol mi takýto zákusok... a vyšiel fajný - svieži, ľahučký a veľmi lahodný :)

25
porcií
20 minút
príprava
10 minút
na 180 °C

Suroviny

ČOKOKRÉM:
800 ml
2 ks
8 PL
250 g
100 ml alebo jogurt
88 ks
600 ml
1 ks
 podľa chuti




Postup

  1. 1

    Upečieme si základný biskvit - recept napr. tu: http://varecha.pravda.sk/recepty/cokoladove-rezy-s-broskynovym-pyre-fotorece/44204-recept.html

    Pudingovo-tvarohové rezy s ovocím (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Upečený obrátime a z ešte teplého stiahneme papier na pečenie.

    Pudingovo-tvarohové rezy s ovocím (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    V 800 ml mlieka si uvaríme dva čokoládové pudingy s 8 PL cukru. Hneď po odstavení z ohňa do ešte horúceho pridáme jemný tvaroh a polovicu kyslej smotany.

    Pudingovo-tvarohové rezy s ovocím (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    ...zmiešame do kompaktnej masy

    Pudingovo-tvarohové rezy s ovocím (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    ...hneď rozotrieme na biskvit

    Pudingovo-tvarohové rezy s ovocím (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    ...na puding naukladáme piškóty - kopčekom hore

    Pudingovo-tvarohové rezy s ovocím (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    ...na piškóty naukladáme ovocie - u nás banány, zavárané čerešne, mandarinky a hrozno

    Pudingovo-tvarohové rezy s ovocím (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    ...do tuha si vyšľaháme šľahačkovú smotanu - pre istotu som pridala 1 stužovač šľahačky

    Pudingovo-tvarohové rezy s ovocím (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    ...rozotrieme na ovocie a zákusok dáme chladiť minimálne na 3-4 hodiny Potom už len nakrájať, prípadne dozdobiť ovocím, grankom, strúhanou čokoládou... podľa nálady ... a maškrtiť :)

    Pudingovo-tvarohové rezy s ovocím (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

kredenc
Nepochybujem, že chutí výborne. Ale 8 lyžíc cukru? Ďakujem, neprosím, my sme sa doma už dávno dohodli, že nebudeme zyšovať % pretučnelých Slovákov.
havino
no prosím, aká mlsnôtka, parádne si to skombinovala, výborné suroviny , lahôdka 5 *
alex37
krásny receptík, už je uložený a kk a nevadí mi ani tých 8 lyžíc cukru na to množstvo krému akurát :))
izabella929
prekrásne rezy a o chuti tu škoda písať, tá je neskutočne výborná, pečiem tento druh zákuskov aj s ovocím...to je mňamónové.-)))
eviana
@kredenc , viem, že si veľkým odporcom bieleho jedu zvaného cukor... a musím uznať, že si na mňa dnes bol dosť mierny :) Ale niekedy zhrešiť treba a fajný zákusok jednoducho treba spraviť tak ako ho treba, aj s cukrom. Asi by som Ti doporučila úplne vynechať kategóriu "zákusky, resp. dezerty", bo Ťa to darmo dráždi... je od Teba pekné, že Ti na srdci leží blaho a štíhla línia celého Slovenska, ale myslím, že s týmto by sme sa mali vysporiadať každý sám.
Prajem Ti, nech sa Ti v živote darí... už len pre vylepšenie hmotnostného priemeru Slovenska :)
eviana
@havino , ďakujem za hviezdičky, bola to taká rýchlovka viac menej improvizácia... ale naozaj chutná. Ďakujem aj Tebe @alex37 - aj keby kredenc protestoval - zákusok vôbec nebol presladený - ten tvaroh a smotana to chuťovo vyvážili... a potom už len ovocie a šľahačka bez cukru :)
eviana
@izabella929 , zákusky s ovocím nikdy nesklamú - krásne slovíčko "mňamónové", ďakujem za slová uznania, spravila si mi veľkú radosť :)
mariamka
vyzeraju fantasticky a urcite tak aj chutia, tvaroh, ovocie, slahacka, cukor :) jaj som sa pobavila na tvojej diplomatickej odpovedi k panovi kuchynskemu :) inak davka cukru v jednej porcii sa da velmi lahko vypocitat, mne to vyslo 4,8 g co je asi jedna cajova lyzicka, strasne!! :))
monda
no koláčik je úplne ako stvorený pre mňa, mám rada s ovocím, ukladám si ho dakujem,, vyskúšam :-)
eviana
Ďakujem za slová uznania, milá moja @mariamka :) No a kredencovi mi jednoducho nedalo... šak vieš... ženská :)
Ďakujem aj za prepočet... ozaj to nie je až tak hrozné, koláč nebol presladený, bol akurát :)
eviana
@monda , som rada, že som Ti receptom ulahodila, ďakujem za milý komentár :)
ola111
Idem ho robiť,manžel má dnes narodeniny,to bude prekvapenie:)))Dám ti vedieť...
eviana
Wouu... Ty si ale akčná. Tak teda som v očakávaní ako sa vydaril a ako chutil... a manželovi všetko naj :)
arriska
Moj sice nedrzi tak krasne tvar ako tvoj no ta chut !!!! MNAMKAAAAA uplny zakusok mnam
eviana
@arriska , čo tam po tvare, veď dôležitá je chuť... aj keby sa mal lyžičkou bágrovať ;) Teším sa, že chutilo a ďakujem za Tvoj milý komentár :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia