Zavárané suchohríby fotorecept

babkamt - fotkababkamt, 10. septembra 2013
Zavárané suchohríby (fotorecept)
Foto: babkamt

Manžel so synom boli len tak na skusy na hríboch . Trochu doniesli .Spravila som praženicu , hríbovú omáčku. Zvyšok som zavarila . Vyšlo Zobraziť celý popisManžel so synom boli len tak na skusy na hríboch . Trochu doniesli .Spravila som praženicu , hríbovú omáčku. Zvyšok som zavarila . Vyšlo mi 6 pohárikov.V sobotu som išla s nimi aj ja. Došli sme hladní , ale spokojní . Kým sa chlapi venovali hríbom , ja som varila . Spravila som klasické zemiakové placky , do ktorých som pridala aj hríbiky . Ale po dvoch dňoch sa už hríbov prejedli a dostala som zákaz používať pri varení hríby .

20 minút
na 90 °C

Suroviny

Nálev:
750 ml
20 g
50 g
4 ks
1 ks
1 ks
5 ks
15 ks
1,5 ČL
0,5 ČL
2 ks
 vriaca
1 ČL
250 ml




Postup

  1. 1

    Už v lese sa snažíme hríby pekne očistiť od trávy a zeminy . Doma ich s novou hubkou namočenou vo vode utriem.Tu sú už pripravené na ďalšie spracovanie .

    Zavárané suchohríby (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Hríby som nakrájala. Vo vriacej vode s pridaním 1 čl kyseliny citrónovej som ich 2 minúty povarila.Vybrala som ich , scedila.

    Zavárané suchohríby (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Cibuľu som nakrájala na mesiačiky .Pridala som ju k scedeným hríbom .

    Zavárané suchohríby (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Z uvedených surovín som uvarila nálev.Hríby som dala do pohárikov , zaliala nálevom a sterilizovala som ich 20 min. na 90 stupňoch. Tu je už hotový výrobok .

    Zavárané suchohríby (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Keď muž priniesol hríby , rozkázal si hríbovú praženicu .Ešte večer si moji chlapi zmysleli , že chcú hubovú omáčku. Tak som im ju uvarila z masliakov.

    Zavárané suchohríby (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

pusta
jééj, @babkamt , nádherné suchohríby máš (y) vlastný zber predpokladám :-)))
milujem suchohríby, hádam najviac zo všetkých húb. :P
vdaka za úžasný recept.
pusta
apropos: na mňa by žiaden zákaz neplatil :D
a 5*****
marianna76
krááásne, mám zavárané, len tento rok by som potrebovala nájsť na sušenie... dúfam, že čoskoro sa aj u nás objavia
sonulienka
No tak toto musím ukázať manželovi závidíme Vám /ale v dobrom/ u nás momentálne huby nerastú sú ako maľované.
babkamt
@pusta máš pravdu .Tiež som sa podieľala na ich zbieraní . Už som sa tešila na prechádzku po lese . Spojili sme príjemné s užitočným. Vravíš , že na teba by ten zákaz variť z hríbov neplatil . Manžel mi večer priniesol zo záhrady šampiňóny dobre vyše kila . Dnes som skoro uvarila mäso na hríboch , no potom som sa zháčila a spravila som segedínsky s knedľou .
babkamt
@marianna76 väčšie hríby som dala do mrazničky. Dúfam , že ešte niečo nazbierame , aby som si mohla aj usušiť .Ďakujem za pochvalu.@sonulienka V lese je pomerne sucho , no dúfam , že trochu naprší a nájdeme aj zopár dubákov. Nádej zomiera posledná . :-)
eviana
Krásna práca... tíško závidím (samozrejme tiež v dobrom) ... ja mať tak prebytok hríbikov... tu na rovine nesplnený sen :(
izabella929
no toto je parádna pastva pre oči.-)))ja som m ilovník všetkých skvelých hríbov, ale suchohríby považujem za najchutnejšie...))keby ešte u nás začali rásť, určite si takto zavarím.-))))nádhera..
luss44
veľmi chutné zásoby na zimu si nachystala :) hríbové jedlá zbožňujeme, my sme si urobili v nedeľu rannú prechádzku v lese a na moje potešenie sme aj niečo nazbierali, ak sa neurazíš, že sa pri Tvojom recepte pochválim našimi hríbikmi, budem rada

hubata
Krásne modráčiky! Mladé, zdravé ..... to sa bude v zime spomínať na prechádzky po lese.
babkamt
@eviana hádam sa počasie umúdri a niečo si nazbieraš.@izabella929 na druhý deň ako som ich zavarila prišla vnučka . Keď ich zbadala , výskala od radosti. Má ich veľmi rada.
@luss44 krásny, pestrý úlovok si si doniesla z lesa.Ja som tiež chcela bedle , no nenašli sme. Dnes na syn prekvapil a doniesol mi 15 dubákov. Dala som ich sušiť. @hubata do lesa som išla s vedomím , že nič nemusíme nájsť. O to viac ma potešilo , že sme ich zopár našli .
kimlo
Dnes sa zadarilo, bol som na hubach na zahori, plne koše mladuckych malých suchohribov, zajtra zavaram podľa tohoto receptu...
babkamt
@kimlo ty si dieťa šťasteny:-) Plné košíky doniesť domov, to je sen každého hubára. Po výdatných dažďoch museli pekne narásť. Žiaľ, ja som nešla, bolí ma bederný kĺb, tak som si netrúfala ísť. Ďakujem, že si si vybral môj recept. Dúfam, že s ním budeš spokojný. Príjemné zaváranie:-) Mirka
kimlo
Takže tu sú v sobotu nazbierané suchohríby:





a takto väčšina skončila:



frezia68
Jééééj,@kimlo : to je nádherný pohľad ! Ja huby jesť nemusím (neodhodím,ak mám),ale toto nazbierať je 100x lepšie,ako nejaká dovolenka(pre mňa) a to by mi stačil aspoň jeden košík.Nádhera :-)))
babkamt
@kimlo myslela som si, že si nazbieral dva košíky. Ale toto, čo sa tebe podarilo nazbierať, mi vyrazilo dych:-) Gratulujem. Vybral sa sa v správny čas na huby. Všimla som si, že si recept vylepšil. Pridal si aj feferónku do každého pohárika:-) Budeš mať čo vyťahovať z komory po celú zimu.
izabella929
@babkamt , teraz vidím, aký prekrásny recept mi ušiel a keby iba recept, ale tie košíky plné prekrásnych hríbov..v tomto čase som bola úplne mimo, takže sa nedivím, že mi toľko krásneho ušlo pozornosti..@kimlo si frajer, krásne hríby a toľko veľa no paráda nad parádu...))
kimlo
@babkamt nebol som na hubách sám, bolo nás 6, to sme len na konci pri aute odfotili všetko čo sme našli za 3,5 hodiny, keby sme boli dlhšie, je toho viac, ale už sa to zle nosilo také ťažké...väčšie som dal do mrazáku a tie menšie pozaváral, vyšlo mi 16 pohárov.
ivkamatko
Joooj, nádherné zavárané, ešte nádhernejšie v tom košíku




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia