Banánové muffins s kúskami čokolády fotorecept

dzejsik - fotkadzejsik, 7. septembra 2013
Banánové muffins s kúskami čokolády (fotorecept)
Foto: dzejsik

Pred cestovaním je potrebné sa pobaliť a keďže ma táto činnosť až tak kto vie ako nenadchýnala, dala som si malú prestávočku a spravila Zobraziť celý popisPred cestovaním je potrebné sa pobaliť a keďže ma táto činnosť až tak kto vie ako nenadchýnala, dala som si malú prestávočku a spravila si do autobusu svoje obľúbené muffinky :) Tento základný recept mám skutočne veľmi rada, pretože sú svieže a nikdy nie suché. No a v akých variáciách si ich pripravíte, je len na vás - fantázii sa medze nekladú ;)

12
porcií
10 minút
príprava
20-25 minút
na 180 °C

Suroviny

1 ks
130 g
1 ks
80 ml
250 ml
250 g
3 ČL
trošku nasypať (Velvet, ...)
1 - 2 PL (prípadne)
2 ks




Postup

  1. 1

    Vyšľaháme celé vajce s kryštálovým a vanilkovým cukrom. Pridáme olej, zakysanku (dá sa nahradiť kyslou smotanou a troškou mlieka) a nakoniec múku vopred zmiešanú s PDP a troškou kávy (v prípade kakaových muffinov aj s kakaom). Základné cesto je hotové.

  2. 2

    Do cesta nakrájame na malé kúsky 1 banán a kúsky čokolády.

    Banánové muffins s kúskami čokolády (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Do formy na muffiny dáme košíčky (príp. vysypeme múkou) a naplníme ich po 1 PL cesta. Na to nakrájame z druhého banánu po cca 3 plátky.

    Banánové muffins s kúskami čokolády (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Keď to máme, pridáme zvyšné cesto - opäť cca 1 veľká PL.

    Banánové muffins s kúskami čokolády (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    A čoko môže ísť prípadne aj na vrch :)

    Banánové muffins s kúskami čokolády (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Pečieme 20-25 min. pri 180 stupňoch.

  7. 7

    Moje ďalšie obľúbené variácie sú kakaové muffiny plnené čučoriedkami, kakaové s dusenými jabĺčkami a troškou škorice. Chutné sú aj s pudingom, či nejakým lekvárom. Atď :)

Diskusia k receptu

tinca
banán vždy dodá jedlu správnu chuť, takže tvoj rcp chválim:)
nena73
Skusala som. Trocha huste cesto som zriedila s mliekom ,lebo som pouzila smotanu.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia