Tvarohovo - pudingové rezy s ovocím

danda3 - fotkadanda3, 19. augusta 2013
Tvarohovo - pudingové rezy s ovocím
Foto: danda3

V lete u nás idú najmä nepečené dezerty s ovocím a tvarohom.

30 minút
príprava

Suroviny

2 bal.
0,5 l
20 g
500 g
3 PL
2 ks
0,7 dl
cca 200 g
1 ks
z 1/2 ks citróna




Postup

  1. 1

    Želatínu zalejeme nálevom z broskýň a necháme napučať.

    Tvarohovo - pudingové rezy s ovocím - obrázok 1
  2. 2

    V mlieku si rozmiešame pudingové prášky a spolu s cukrom (podľa chuti) uvaríme hustý puding. Do horúceho pridáme napučanú želatínu a rozmiešame, kým sa neroztopí.

    Tvarohovo - pudingové rezy s ovocím - obrázok 2
  3. 3

    Potom primiešame tvaroh.

    Tvarohovo - pudingové rezy s ovocím - obrázok 3
  4. 4

    A nakoniec ovocie podľa chuti, zavárala som broskyne, jeden pohár tiekol, tak som ho otvorila a pokrájala na malé kúsky a čučoriedky mi doniesom brat z Liptova. Čučoriedky som si nechala aj na dozdobenie.

    Tvarohovo - pudingové rezy s ovocím - obrázok 4
  5. 5

    Plech vyložíme keksami, nalejeme pudingovo - tvarohovú zmes s ovocím a dáme do chladu, kým si pripravíme želé podľa návodu. Na vrch nasypeme čučoriedky a zalejeme nie horúcim želé, do ktorého som pridala aj šťavu z citróna. Dáme stuhnúť na cca 4 hodiny.

    Tvarohovo - pudingové rezy s ovocím - obrázok 5
  6. 6

    Hotová pokrájame a

    Tvarohovo - pudingové rezy s ovocím - obrázok 6
  7. 7

    môžeme ochutnávať. Dobrú chuť!☺

    Tvarohovo - pudingové rezy s ovocím - obrázok 7

Diskusia k receptu

eviana
...a veru som hneď tipovala, že táto lakocinka tvarohovo-pudingovo-ovocná bude od Teba Darinôčka... krásne farebné, svieže a isto nesmierne fajné to muselo byť, mňam ♥
ubka
Ďakujem za recept, hodí sa teraz, vyzerá osviežujúco:-)
izabella929
teda to je ale parádičkový koláčik a s čučoriedkami vynikajúci.-)))vyzerá prekrásne.-)
danda3
Ďakujem vám za krásne komentáre, veľmi si to cením.♥
marika21
Práve som dala do chladničky niečo podobné ,,Tvarohovo-pudingové s ovocím,,. Do tvarohu som dala nakrájané broskyne, ktoré som mala v pohári , viečko mi nedržalo dobre, keď som zavárala. Otáčalo sa. Ty si mi to pripomenula s tvojho príspevku. Už som niekoľko pohárov použila. Na tento vždy zabudnem. Na tvaroh som poukladala jahody, maliny, 10ks čučoriedky- z mrazničky. Poliala želatínou. Už som aj chutnala. Zamaskovala som to piškótami. Na spodok som použila Indián keks, piškóty gulaté. Odfotím. Môžem povedať dobré. Rýchlo hotové. Čo bolo doma, tak narýchlo zbuchla.@Danda3 dobre si ma inšpirovala. Je to fajn. Určite to ešte urobím. Mám ovocie v mrazáku, treba ho použiť. Ďakujem za výborný recept.
danda3
Milá @marika21 , teším sa, že sa recept u vás udomácnil, samozrejme, výber ovocia je na každom z nás, čo mám doma, to dám.♥




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia