Jahodovo-tvarohový zákusok

kristy - fotkakristy, 18. augusta 2013
Jahodovo-tvarohový zákusok
Foto: kristy

Tento recept som našla na internete tak som si povedala, že ho vyskúšam...zdroj vám už nepoviem nakoľko to bolo pomerne dávno...

Suroviny

4
4 PL
4 PL
štipka
Tvarohová plnka:
500 g
podľa chuti
200 ml
z 1 citróna
cca200 g




Postup

  1. 1

    z vajec, múky, a štipky soli vyšľaháme cesto a vylejeme ho na plech cca 30x40 cm vystlaný papierom

  2. 2

    podľa formy odrežeme obdĺžnik a zvyšok aj s papierom skrútime do rolky a necháme vychladnúť...medzitým si zmiešame tvaroh, cukor, citrónovú kôru keď cesto vychladne rozložíme ho a natrieme nutelou. Do formy vystlanej potravinárskou fóliou nalejeme polku tvarohovej plnky, ponoríme roládu natretú nutelou, po bokoch ukladáme na poly prekrojené jahody, zalejeme zvyškom plnky, doplníme jahodami a na vrch uložíme odrezaný obdĺžnik z cesta, prekryjeme potravinárskou fóliou, ktorú sme nechali naschvál väčšiu a vložíme do chladničky..

  3. 3

    keď to stuhne, preklopíme na tácku, na vrch poukladáme na ozdobu jahody a mätové lístky a môžme podávať...dobrú chuť :)

Diskusia k receptu

jarca
Je krásny, uložím si ho, ale nejde tam aj trochu želatíny keď tak krásne drží pokope?
ywett
ale musím uznať, že sa ti zákusok krásne vydaril
tinca
vydarený zákusok, ale ten od Iwett nemá konkurenciu:)
venusa
Vyzera famozne pre toho kto rad kombinaciu tvaroh+jahoda. Tvaroh sa ma rad aj s marhulami.
venusa
este poznamka : pre istotu by som dala zelatinu
silvi
ale ved pani napísala že nevie zdroj tak ju nezbite dobre,
kristy
@ywett je to možné naozaj neviem, odkiaľ to mám, ale rozhodne si ho neprivlastňujem :) ako pozerám je na viacerých stránkach...ale tomu, kto je "autorom" tohto receptu patrí poklona lebo je skutočne výborný :) a želatínu? nie tú som nedávala, mala som domáci tvaroh, ktorý je hustejší, ale možno do toho kupovaného by sa mohla dať