Cestoviny so syrovou omáčkou

nikol256 - bez fotkynikol256, 15. augusta 2013
Cestoviny so syrovou omáčkou
Foto: nikol256

Jednoduché, ale zato chutné cestoviny so syrovou omáčkou. Mám ich veľmi rada. :)

15 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
1/2 ks
1 črievko
1 šálka
1 PL
1 strúčik




Postup

  1. 1

    Na rozpálený olej dáme cibuľu a chvíľu pražíme. Pridáme strúčik cesnaku. Okoreníme, osolíme a pridáme trošku vegety. Pridáme 1 syrokrém v črievku. Premiešame.

    Cestoviny so syrovou omáčkou - obrázok 1
  2. 2

    Do 1 šálky si nalejeme mlieko a pridáme 1 PL hl. múky. Rozhabarkujeme.

    Cestoviny so syrovou omáčkou - obrázok 2
  3. 3

    Potom mlieko s múkou vlejeme do hrnca.

    Cestoviny so syrovou omáčkou - obrázok 3
  4. 4

    Necháme zbuľknúť.

    Cestoviny so syrovou omáčkou - obrázok 4
  5. 5

    Uvaríme cestoviny.

    Cestoviny so syrovou omáčkou - obrázok 5
  6. 6

    Podávame cestoviny so syrovou omáčkou. Posypeme pažítkou. Ak by sme chceli aj s kuracím mäsom, pokrájané ho pridáme do hrnca s rozpraženou cibuľou. A necháme ho 15 minút dusiť. Potom pokračujeme ako v recepte.

    Cestoviny so syrovou omáčkou - obrázok 6

Diskusia k receptu

mirop
slovenska klasika: syr v cirevku, vegeta .... smutne ze mladez prebera tieto neduhy, snad sa Nikol z toho vyvaris... hodne chuti a uspechov vo vareni
nonna
pekne rozpracovaný postup. Skúšaj ďalej, pri všetkom sa získavajú skúsenosti. A otvorí sa Ti obzor experimentovania a tvorby. Určite chutilo príjemne......
sisok
@mirop - ale ved ma iba 15 rockov, po case pride na to, ze na svete su ine veci ako syrokrem, niva, muka a pod.....mladez, do toho, ale pozerat dalej ako typicku slovensku tvorbu v kuchyni ;) svet ma tolko chuti a textur, ze je skoda zastavit sa na syrokreme ;)
katarina64
si šikovná...len tak ďalej,neboj čím viac varíš a si /môj muž,Čech má na to pekný výraz/zvýdavá,tak Ťa to bude posúvať ďalej....
1x a0ka
dzana123
Nechapem čo je zle na syrokreme ...nepreživajte to tolko je top len jedlo
micanela
nedaj sa odradit, je skvele ze varis a neriesis hlad v mc donalde




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia