Kokosový so sirupovým pudingom

smuuk043 - fotkasmuuk043, 10. augusta 2013
Kokosový so sirupovým pudingom
Foto: smuuk043

Aj ked doma niektorí neobľubujú kokosové, urobila som ho, a veru sa oblizovali........

Suroviny

10 ks (2 x 5)
400 g (2 x 200)
500 g (2 x 250)
2 ks
10 PL (2 x 5)
Plnka 1:
200 g
1 ks
200 g
200 ml
Plnka 2:
700 ml
2 ks
150 g na poliatie




Postup

  1. 1

    Urobíme si cesto klasickým spôsobom: žltka vymiešať s cukrom, priliať vodu,pridať múku zmiešanú s prdopom, pridať trocha citr.šťavy, a lopatkou vmiešať vyšľahané bielky. Plech vystelieme papierom a vylejeme cesto. Pečieme v rozohriatej rúre na 180 stupňov, asi na 12min. Ja som mala plech cca 37x33. Upečieme takisto aj druhý plát, akurát do neho pridáme 1 1/2 PL kakaa. Ja som ich mala krásne mäkkučké.

  2. 2

    Plnka: dáme zovrieť mlieko s cukrom, a ked sa roztopí, vmiešame kokos, a necháme vychladnúť. Po vychladnutí vyšľahame s maslom.(ja som kvapla aj trocha rumu :) ) Plnka2: vlejeme do hrnca sirup , trocha odlejeme a vmiešame Zlaté klasy,vlejeme to do zvyšku a uvaríme na hustú hmotu. Ja som použila z jednoty pomarančový, bolo tam 700ml sirupu, akurát že je strááášne sladký..Tak ak niekto nechce až tak moc sladký, môže z tých 700 ml deci odliať a nahradiť jedným dl vody. Necháme vychladiť.

  3. 3

    Teraz vezmeme hnedý plát, natrieme ho džemom(ja som použila marhuľový, ale ak máte radi iný, dajte).Na to dám kokosovú plnku, a na to sirupovú. Žltý plát si natrieme džemom opäť, a natretou stranou ho položíme na sirupovú plnku. Pekne popritláčame. Na vrch polejeme čokoládou.

Diskusia k receptu

stanci11
milujem kokos :) určite vyskúšam, len nejako zminimalizujem ten sladký sirup :)
letisia
Do Plnky2 ide pomarančový sirup alebo džús? Ak sirup, nie je 700 ml veľa? Nie je to presladené?




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia