Kôprovka zo zemiakmi fotorecept

elysa - fotkaelysa, 6. augusta 2013
Kôprovka zo zemiakmi (fotorecept)
Foto: elysa

Dlho som ju nerobievala, ale v poslednom čase ju máme v obľube. Kedže je horúco, tak varím "turbo" spôsobom... Normálne by som Zobraziť celý popisDlho som ju nerobievala, ale v poslednom čase ju máme v obľube. Kedže je horúco, tak varím "turbo" spôsobom... Normálne by som ju podávala s domácou fašírkou, teraz som ju nahradila kúpenou sekanou, ktorú som opiekla... Robím ju aj bez zemiakov, vtedy parím knedľu... A chutí nám aj s uvareným vajíčkom....

4-5
porcie
30 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

5 ks
100 g
4 PL
3 ks
750 ml
250 ml
1 PL /( alebo citrónová šťava)
1,5 PL




Postup

  1. 1

    Zemiaky pokrájame na menšie kocky a dáme variť do slanej vody.

    Kôprovka zo zemiakmi (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    V ďalšom hrnci rozpustíme maslo.

    Kôprovka zo zemiakmi (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pridáme hladkú múku a popražíme.

    Kôprovka zo zemiakmi (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Prilejeme mlieko, pridáme bobkový list.

    Kôprovka zo zemiakmi (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Za častého miešania privedieme do varu.

    Kôprovka zo zemiakmi (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Do vriaceho mlieka prilejeme šľahačkovú smotanu. Počas celého varenia kôprovku čo najčastejšie miešame.

    Kôprovka zo zemiakmi (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Necháme 2-3 minúty povariť- miešame. Osolíme, ocukríme a pridáme čerstvý nasekaný kôpor.

    Kôprovka zo zemiakmi (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Do kôprovky pridáme uvarené scedené zemiaky, ak sa nám zdá hustá, tak ju zriedime mliekom, alebo vodou zo zemiakov. My máme radšej hustejšiu.

    Kôprovka zo zemiakmi (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Nakoniec okyslíme citrónovou šťavou alebo octom. Ja omáčky kyslím až po dovarení, po asi 10 minútach, tak sa mi ešte nikdy nezrazila. Šťavu prilievam za stáleho miešania. K omáčke som opiekla sekanú a uvarila vajíčka na tvrdo- každému podľa chuti.

    Kôprovka zo zemiakmi (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

nadasky
Zdravím Elysa. S koprovkou nič nepokazíte, super či s knedlou alebo zemiakom ,faširkou vždy super. Prajem všetko dobré!
ola111
Tiež som dlho nemohla prísť na chuť kôpru,ale teraz h mám veľmi rada,
výborná koprovka.
paeva
robievam takúto koprovku zo zemiakmi, ale nedávam bobkový list, je tam dôležitý?
kimlo
@paeva bobkový list veľmi dobre ochutí každú mliečnu omáčku alebo polievku...doporučujem, vyskúšaj a ucítiš ten rozdiel ..




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia