Punčová torta - moja prvá fotorecept

elmelpel - fotkaelmelpel, 21. júla 2013
Punčová torta - moja prvá (fotorecept)
Foto: elmelpel

Syn si vybral k narodeninám punčovú tortu a toto z toho vzniklo. Fotila som si postup, aby som mala pre seba :)

8
porcií
60 minút
príprava
60 minút
na 180 °C

Suroviny

11 ks
11 PL
11 PL
11 PL
2 ks
4 dcl
200 g
 (alebo malinový)
2 ks
1 PL




Postup

  1. 1

    Ingrediencie a postup : Korpus č.1 a č.3: 3 vajcia, 3 kopcovité PL kr. cukru, 3 PL horúcej vody, 3 kopcovité PL polohrubej múky, 1/2 prášok do pečiva Korpus č.2: 5 vajec, 5 kopcovitých PL kr. cukru, 5 PL horúcej vody, 5 kopcovitých PL polohrubej múky, 1 prášok do pečiva Punč: 0,4 l vody, 200 g cukru, poravinárska farba malinová, punčová aróma Na potretie korpusov: malinový alebo ríbezľový džem (použila som domáci ríbezľový) Punčová poleva : použila som punčovú polevu od Dr.Oetkera, je fajn, ale pridala som KL oleja, aby bola poleva vláčnejšia a sama sa vyrovnala :) Na ozdobu som zvolila marcipán, guľôčky a mašľu.

  2. 2

    Postupne robíme korpusy 1,2,3 viď viššie prísady : žĺtka vymiešame s cukrom, pridáme postupne horúcu vodu a múku zmiešanú s práškom do pečiva.

    Punčová torta - moja prvá (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Z bielok vyšľaháme sneh a primiešame k cestu.

    Punčová torta - moja prvá (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Dno tortovej formy vyložíme papierom, boky nie. Vlejeme cesto a korpus upečieme, po vychladnutí korpus po obvode jemne nožom oddelíme. Postupne upečieme korpus č.1, č.2 a č.3. Pečieme pri cca 180°C asi 15-20 min, záleží od rúry, ako si ju poznáte :)

    Punčová torta - moja prvá (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Medzi pečením si uvaríme punč z vody cukru a potravinárskej farby, farbu urobíme sýtu. Keď voda s cukrom začne vrieť odstavíme ju a pridáme punčovú arómu. Ja som nemala potr.farbu, dala som len ríbezľový sirup.

    Punčová torta - moja prvá (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Korpusy necháme vychladnúť. Najskôr vložíme do tortovej formy korpus č.1 natrieme ho džemom a položíme naň korpus č.2

    Punčová torta - moja prvá (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Korpus č.2 narežeme nožíkom priamo vo forme na kosoštvorce, a polejeme ho uvareným punčom. Korpus č.3 natrieme džemom a natretou časťou položíme na korpus č.2. Korpusy zaťažíme (aspoň 1 hodinu).

    Punčová torta - moja prvá (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Nkoniec nalejeme punčovú polevu. Ja som robila z polevy Dr.Oetker, ale pridala som do nej trošku oleja asi 1PL , aby bola vláčna a pekne sa mi rovnomerne rozliala po korpuse.

    Punčová torta - moja prvá (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Z marcipánu som si vykrojila lístočky a štvorlístky a ozdobila tortu.

    Punčová torta - moja prvá (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Boky som ozdobila mašľou a hotovo :)

    Punčová torta - moja prvá (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    pohľad v reze, prostredný korpus nie je taký ružový, lebo som nemala potr.farbivo, ale chuťovo bola výborná :)

    Punčová torta - moja prvá (fotorecept) - obrázok 11

Diskusia k receptu

ywett
punčovú som ešte nerobila, ale tebe sa krásne vydarila. Verím, že syna potešila a k jeho sviatku, všetko naj! :)
luss44
pekne sa Ti vydarila, taká šťavnatá vyzerá byť, punčové rezy mám radi ale ako tortu som ešte nerobila
elysa
krásna, punčové som tiež ešte nerobila...
janger
Ta sa ti ale krasne podarila :-). Tiez som puncovu este nerobila.
udaska
Chválim a že by som sa dala pozvať?Punčové milujem...




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia