Jahodové parené buchty s jahodovou omáčkou fotorecept

rennatte - fotkarennatte, 4. júla 2013
Jahodové parené buchty s jahodovou omáčkou (fotorecept)
Foto: rennatte

Pre mňa jedlo so spomienkami na leto a letné prázdniny na dedine, keď sme buchty uchýtali z tácky a jedli vonku na dvore, tieto Zobraziť celý popisPre mňa jedlo so spomienkami na leto a letné prázdniny na dedine, keď sme buchty uchýtali z tácky a jedli vonku na dvore, tieto som vylepšila omáčkou na ktorú ma inšpiroval recept od Čistinky, ktorá ju používa na tvarohové guľky.

40 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

Cesto:
500 g
1 kocka
400 g
50 g
50 g
Omáčka:
500 g
3 PL
2 PL
1 PL
Náplň:
500 g




Postup

  1. 1

    Z droždia trochy cukru a teplého mlieka pripravíme kvások, pridáme do múky aj so zvyšným mliekom a rozpusteným maslom, vypracujeme cesto a necháme nakysnúť. Po nakysnutí rozvaľkáme, vykrojíme kolieska, na každé položíme jahodu obalenú v cukre

    Jahodové parené buchty s jahodovou omáčkou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    zabalíme a vytvarujeme buchty, ktoré varíme nad parou 10-15 minút

    Jahodové parené buchty s jahodovou omáčkou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Kým sa paria buchty si pripravíme omáčku. Jahody rozmixujeme. Cukor zalejeme vodou a dáme variť, kým sa cukor nerozpustí,

    Jahodové parené buchty s jahodovou omáčkou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    pridáme rozmixované jahody, premiešame a necháme prejsť varom

    Jahodové parené buchty s jahodovou omáčkou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    dochutíme citrónovou šťavou, odstavíme

    Jahodové parené buchty s jahodovou omáčkou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    prelejeme cez husté sitko

    Jahodové parené buchty s jahodovou omáčkou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    hotová jahodová omáčka

    Jahodové parené buchty s jahodovou omáčkou (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    buchty polejeme jahodovou omáčkou

    Jahodové parené buchty s jahodovou omáčkou (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

ywett
naše obľúbené...krásny recept! :-)
havino
ja som parené buchty ešte s jahodami nerobila, s lekvárom, s čučoriedkami. Buchty, fotky, nádherné, ja si aj chuť viem predstaviť.
radost
lákavé..dobré..ja viem-že zbytočne-o plný tanier žobrem...jahodové knedlíky poznám..parené buchty nie-len s marhuľami..mne by stačila aj tá omáčka-taká som skromná...:-)
irenaw
pekné knedličky, dala by som si povedať :-)
eviana
Nádherné parené buchty... skvelý nápad s jahodami, jahody milujem v každej forme, určite niekedy vyskúšam týmto spôsobom spraviť, ďakujem za inšpiráciu :)
tinca
@rennatte len sa načiahnuť,mňam, chutia mi ovocné omáčky napr. slivková,malinová,šípková aj k mäsu. Krásne foto aj jedlo:)
elixir
Dnes sme ich mali na obedík, nepodarili sa mi tak krásne ako Tebe, ale nie sú ani až tak zlé na moje prvé parené :) Nabudúce to bude lepšie, čo je dôležité, chutili fantasticky, ďakujem za pekný receptík. Do časti z nich som k cukru primiešala aj škoricu, nakoniec som posypala ešte aj čokoládou... hrče za ušami. :)



elixir
@renatte no buchtičky na Tvojom tanieri majú taký dokonalý tvar :) Ja som ešte nie tak zručná pri práci s kysnutým cestom, chce to viac praxe. No tento recept je veľmi, veeeľmi dobrý. :)
ailuj82
Nie je to dlho 10-15 min. nad parou? Ja parím len 8-10 min....




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia