Celozrnné pečivo so slnečnicovými semienkami fotorecept

iva63 - fotkaiva63, 3. júla 2013
Celozrnné pečivo so slnečnicovými semienkami (fotorecept)
Foto: iva63

V recepte som zmiešala múku celozrnnú špaldovú s celozrnnou pšeničnou a doplnila som aj múku T-650. Chuť som zvýraznila celými semiačkami. Výsledok bol Zobraziť celý popis V recepte som zmiešala múku celozrnnú špaldovú s celozrnnou pšeničnou a doplnila som aj múku T-650. Chuť som zvýraznila celými semiačkami. Výsledok bol super! Pečivo bolo vláčne a pružné...slnečnicové semiačka dodali pečivu príjemnú chuť!

8
porcií
25 minút
tepelná úprava

Suroviny

100 g
100 g
70 g
1 ČL
1/2 ČL
1 PL
220 ml
2 PL




Postup

  1. 1

    všetky suroviny dáme do misky a hákmi vypracujeme cesto

    Celozrnné pečivo so slnečnicovými semienkami (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    cesto je husté čo spôsobuje celozrnná múka...vypracované cesto prikryjeme ľanovou utierkou a necháme nakysnúť

    Celozrnné pečivo so slnečnicovými semienkami (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    asi po 40 minútach cesto vyzerá takto

    Celozrnné pečivo so slnečnicovými semienkami (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    pripravíme si formu, ktorú trošku potrieme olejom...ak dávame pečivo rovno na plech a nie do formy, tak použijeme papier na pečenie alebo pečiacu fóliu

    Celozrnné pečivo so slnečnicovými semienkami (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    cesto vyklopíme na suchú, nie pomúčenú dosku.. rozdelíme na 8 rovnakých dielov...pripravíme si šialku s vodou, lebo cesto je dosť lepivé a tým, že si ruky namočíme, môžeme krásne tvarovať jednotlivé bochníky...

    Celozrnné pečivo so slnečnicovými semienkami (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    vložíme ich do vymastenej formy

    Celozrnné pečivo so slnečnicovými semienkami (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    pečieme v rozohriatej rúre asi 20 minút... doba pečenia aj výška teploty záleží od typu pečiacej rúry...je to malé pečivo tak netreba vysokú teplotu!

    Celozrnné pečivo so slnečnicovými semienkami (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    po upečení vytiahneme z rúry a dáme na mriežku vychladnúť! ja som však zabudla urobiť foto ako bolo pečivo na mriežke-:)

    Celozrnné pečivo so slnečnicovými semienkami (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    prekrojíme po vychladnutí

    Celozrnné pečivo so slnečnicovými semienkami (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    prajem dobrú chuť...-:)

    Celozrnné pečivo so slnečnicovými semienkami (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

helca103
Ivka vydarené pečivo, ako vždy od teba. Naozaj neviem kedy tie tvoje recepty všetky vyskúšam. KK
jerica
Ivka , ako vždy, prezentované na jedničku , chutné na tanieri :-)
martinis
To musia byť skvelé žemličky, hneď by som ich vyskúšal, ale zišla by sa mi taká forma na pečenie a vôbec neviem, kde by sa dal zohnať slad ... je nevyhnutný ? :)
pusta
@ivka , krásne...už som ti inde písala, že to vyzerá tak lákavo, ako zacčas rána v pekárni :-)
tú úžasnú vôňu cítim až sem.
iva63
@helca103 @jerica @pusta ďakujem za Vaše milé komentáre...
@martinis slady kupujem v predajni so zdravou výživou, alebo na webe Sunfood...nie je nevyhnutný, kľudne sa dá nahradiť medom, cukrom, alebo hocijakým iným sladidlom...plní len funkciu "prisladenia!"..čo sa týka tej formy, vidím ju bežne vo veľkých hypermarketoch v predajniach domácich potrieb
evusik
túto formu na pečenie mám aj ja a rada ju používam, dá sa v nej piecť všetko rad radom... aj sladké aj slané, aj zemiaky aj smažený syr....
pečivo si upiekla krásne, určite aj výborné :-)
izabella929
prekrásne pečivko.-)))znamenitá práca, výsledok domáce pečivko, ktorému sa kupované ničím nevyrovná.-))
lusinkab
tak tie bochnicky su neskutocne rozkosne :-) krasne ako vsetky tvoje peciva
tonicka53
Krásne pečivo, radosť pozrieť, a ešte väčšia radosť ho papať ! :-) Veľmi pekný fotopostup.
havino
Ivka moja, tá forma, tá forma, ved vieš, že mi krv pije, nedá spávať :-), :-), nie je jej a nie je jej, nikde, alebo nevidím....pekné bochníčky, z tých istých múk som teraz zamiešala na chlebík, tiež dosť semiačok, bez sladu a zamiešala som väčšiu dávku, chcem chlebík, aj bosniaky zajtra
marianna76
pekné, pekné ,... Ivka, ukladám si.... nemám síce formu, ale nevadí..... môžem spraviť aj mini bagetky.... dík

iva63
@evusik tiež si tú formu neviem vynachváliť a dokážem ju využiť na rôzne pokrmy...ďakujem veľmi pekne za tvoj komentár...
iva63
@smorko ďakujem za uloženie rcp do kk, budem rada ak vyskúšaš a budeš spokojná
iva63
@izabella929 máš pravdu, niet nad doma upečené pečivo a chlebík... ďakujem-:)
@lusinkab mám radosť, že sa Ti moje výtvory páčia-:) ďakujem...
@tonicka53 tiež tvoj milý komentár ma potešil, ďakujem...
iva63
@havino keď formu u nás uvidím tak ti ju kúpim a pošlem-:)...ešte len potom budeš vypekať... formu využiješ na rôzne recepty, prečítaj si koment od evusik...čo sa týka chlebíku bez miesenia, tak ja si ten recept od tetrisss neviem vynachváliť...tiež mením múky, pridávam semiačka a sú z toho fantasické výtvory...a to zloženie cesta, úplná fantázia...nikdy by som neverila, že sa dá bez toľkého miesenia dopracovať k takému výsledku...dnes aj ja zarábam na chlieb a bosniaky-:)..zajtra ráno pečiem-:)
iva63
@irenaw tak pochvala od Teba od takej skúsenej "varecháčky" mi naozaj robí veľmi dobre...a vážim si to!...si odborník a keď Ty chváliš moje pečivá, tak si pre mňa "pohonom", ktorý ma posúva vpred, aby som ďalej vymýšlala a experimentovala...veľmi pekne Ti ďakujem...aj všetkým, ktorí moje recepty vyskúšajú a sú spokojní...
iva63
@marianna76 pečivo bude rovnako dobre chutiť, ked ho dáš rovno na plech vystlatý pečiacim papierom...ja pečiem vo forme hlavne preto, že "zabíjam dve muchy jednou ranou"-:))) a to tak, že dám do rúry formu s pečivom a zároveň sa mi na mriežku zmestí forma na chlebík, takže mám naraz upečené pečivo vo forme aj chlieb vo forme...
irenaw
Ivka, ja sa len trochu venujem kváskovaniu ;-). ty máš super pečivo, veľmi veľa mám uložených a teším sa na ďalšie :-)
medovnicek
to pečivo sa mi veľmi páči, teraz veľmi banujem, že keď mali túto formu v Lídli, že som si ju nekúpila, ty ju vieš veľmi dobre využiť:)
dusan95843
Pečivo sme dnes piekli. . Je fantastické. Nabudúce určite urobíme viac ako jednu dávku. Vďaka za super recept.
iva63
@dusan95843 mám veľkú radosť, že ste vyskúšali môj recept a boli ste spokojní s celozrnným pečivom...ďakujem-:)
suzie1
perfektne je toto pecivko...uz som ho raz robila, ale zdalo sa mi sladke, tak dnes som pridala viac soli a uz mi kysne dvojita davka...:) fakt velmi chutne a hlavne zdrave, odporucam...:)
iva63
@suzie1 veľmi pekne ďakujem za tvoj milý komentár k receptu! som veľmi rada, že sa ti pečivo páči...máš pravdu s tou sladkastou príchuťou,ktorú robí celozrnná pšeničná múka...má takú orechovú príchuť...nabudúce nedaj slad, alebo si zníž množstvo celozrnnej múky...ale ako čítam, tak si poradila so soľou-:)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia