Skvelé rýchle kuracie rezne so šampiňónmi fotorecept

eviana - fotkaeviana, 29. júna 2013
Skvelé rýchle kuracie rezne so šampiňónmi (fotorecept)
Foto: eviana

Dnes je Petra a Pavla a môj chlap je Pavel, takže som dnes chcela spraviť slávnostnejší obed, ale nakoľko som toho mala na dnes Zobraziť celý popisDnes je Petra a Pavla a môj chlap je Pavel, takže som dnes chcela spraviť slávnostnejší obed, ale nakoľko som toho mala na dnes naplánovaného viac, muselo to byť niečo rýchle, ale zároveň chutné... takže dnes z toho vzniklo toto:

5
porcií
10 minút
príprava
30 minút
na 200 °C

Suroviny

800 g
200 g
2 dl
50 g
Marináda:
1 dl
1 ČL
1 ČL
1 ČL
1 ČL
1/2 ČL




Postup

  1. 1

    Vykostené kuracie stehná si opláchneme a vyrežeme z nich nežiadúce kúsky. Tuk vyhadzujem, ale chrupavky, ktoré som vyrezala s kúskom mäska som - ako správna gazdiná, čo všetko schosnuje :) -odložila na vývar.

    Skvelé rýchle kuracie rezne so šampiňónmi (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Pripravíme si marinádu. Ja som namiesto bežnej červenej mletej papriky použila údenú... doporučujem, dodá výbornú chuť :)

    Skvelé rýchle kuracie rezne so šampiňónmi (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Mäsko postupne vykúpeme v marináde...

    Skvelé rýchle kuracie rezne so šampiňónmi (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    ...a ukladáme do uzatváracej nádoby, v ktorej dáme mäsko do chladu - minimálne na 4 hodiny, ideálne pripraviť deň vopred, aby všetky chute a vône pekne "zaliezli" do mäska.

    Skvelé rýchle kuracie rezne so šampiňónmi (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    ...a tu je príprava spomínaného rýchlo-vývaru kuracieho :) Orezky z mäsa, kúsky mrkvy, petržlenu, zeleru, mladú cibuľku, petržlenovú vňať, malú paradajku opláchneme a dáme do hrnca... pridáme 3 gulôčky nové korenie, 3 gulôčky čierne korenie

    Skvelé rýchle kuracie rezne so šampiňónmi (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    ...zalejeme studenou vodou, pridáme soľ (štipku) a 1 ČL solčanky - varila som v maličkom hrnci - cca 8 dl vývaru - a dáme variť

    Skvelé rýchle kuracie rezne so šampiňónmi (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    ...očistíme a na plátky nakrájame šampiňóny, rozložíme ich na maslom potretý plech

    Skvelé rýchle kuracie rezne so šampiňónmi (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Na rozpálenej panvici prudko osmažíme naložené mäsko z oboch strán. Na panvicu nepridávam žiadny olej, dosť ho je v marináde.

    Skvelé rýchle kuracie rezne so šampiňónmi (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    ...naukladáme na šampiňóny

    Skvelé rýchle kuracie rezne so šampiňónmi (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    ...odoberieme cca 2 dl z kuracieho vývaru. Zvyšný vývar sme zjedli... vyvarila som trošku rezancov a bola skvelá polievočka :)

    Skvelé rýchle kuracie rezne so šampiňónmi (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    ...podlejeme mäsko

    Skvelé rýchle kuracie rezne so šampiňónmi (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    ...dáme piecť odokryté - na 200°C cca 20 minút, potom 10 minút funkcia grill, prípadné pridať na 250 °C, aby sa prepieklo do chrumkava (podľa typu rúry). Spravila som k tomu petržlenové zemiaky - zemiaky uvariť v mierne osolenej vode. Po uvarení zliať vodu, pridať plátok masla a nasekanú petržlenovú vňať, zatriasť hrncom a je to :) Bolo to fakt mňam :)

    Skvelé rýchle kuracie rezne so šampiňónmi (fotorecept) - obrázok 12

Diskusia k receptu

ariela6
dobra pochutka rada by som vedela kde si kupila tu udenu červenu papriku chcela by som snou skusit tvoj recept
bozulka
Zaujímavá príprava,určite urobím a verím,že bude chutiť.
eviana
@bozulka , ďakujem za slová uznania... budem rada ak vyskúšaš a ešte radšej keď bude chutiť - daj mi potom vedieť :)
mesiar50
Jedlo vyzerá perfektne...A priťahuje oči ,keďže je to krásne poskladané a naservírované.Gratulujem
eviana
mesiar50 , ďakujem za Tvoje milé slová, potešil si ma :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia