Avokádová nátierka

martaan - bez fotkymartaan, 25. júna 2013
Avokádová nátierka
Foto: martaan

Rýchla a zdravá avokádová pomazánka aj pre tých najmenších.

5 minút
príprava

Suroviny

1 ks
1 téglik
2 - 3 strúčiky




Postup

  1. 1

    Zrelé avokádo (musí mať hnedú farbu a byť mäkké) prekrojíme a odstránime kôstku. Celkom ľahko ho lyžicou vydlabeme a potom v miske vidličkou popučíme, primiešame cottage syr, pretlačíme cesnak, najemno nakrájanú pažítku (ja som teraz nemala, tak som nakrájala cíbik z jarnej cibuľky), osolíme a okoreníme a ja som to ešte trochu pokvapkala citrónovou šťavou (len pár kvapiek), aby nátrierka hneď nezhnedla. Keď bola dcéra maličká, tak som nepridávala cesnak a ani korenie a soľ, a aj tak nám nátierka veľmi chutila.

  2. 2

    Je to naozaj dobrá nátierka aj pre tých najmenších. Avokádo je veľmi zdravé a ak ho máte radi a doma bábätko, ktoré prechádza na tuhú stravu, stačí ho popučiť, primiešať a roztlačiť banán a máte ďalšie rýchle a zdravé jedlo, ktoré môžete zaradiť do jedálnička.

  3. 3

    Dobrú chuť:)

Diskusia k receptu

marhulka11
uvarila som dnes rosolovú polievku z Vaších receptov, v živote som ju ešte nevarila, uvidíme.
marienkat
super, konecne am inspiraciu ako skusit avokado, kedze je zdrave, este som ho zatia neskusala
nesi
robievam a mám ju veľmi rada s cesnakom korením a soľou ale skúsim aj takto avokádo čaká v chadničke :-D
dianna
ja pridávam este aj cibulku :) skvelá nátierka :)
tiginko
robievam podobnú s fetou, naozaj skvelá. Niekedy prisekám aj cherry paradajky




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia