Kuřecí řízek s hermelínem fotorecept

manek380 - fotkamanek380, 20. júna 2013
Kuřecí řízek s hermelínem (fotorecept)
Foto: manek380

Recept byl inspirován Ottovou kuchařkou "Řízky". V ní je prezentován jako "Kuřecí řízky hraběte Károlyiho", ale nějak se mi nezdá, že by kdysi nějaký Zobraziť celý popisRecept byl inspirován Ottovou kuchařkou "Řízky". V ní je prezentován jako "Kuřecí řízky hraběte Károlyiho", ale nějak se mi nezdá, že by kdysi nějaký maďarský hrabě Károlyi měl k dispozici Hermelín a grilovací koření, takže jsem to pojmenoval po svém. Aspoň víme, co jíme!

4
porcie
120 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

4 ks
1 ks
2 ks
1 ks
1 ks
1 ks
2 ks




Postup

  1. 1

    Do kuřecího masa vetřeme grilovací koření, uložíme do misky a zalijeme olejem. Maso necháme v lednici marinovat alespoň dvě hodiny.

    Kuřecí řízek s hermelínem (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Cibule a papriky nakrájíme na kolečka a sýry rozkrojíme naplocho.

    Kuřecí řízek s hermelínem (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Na rozpálenou suchou pánev položíme odleželé kuřecí řízky kůží dolů a opečeme cca 4 minuty dočervena.

    Kuřecí řízek s hermelínem (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Poté maso obrátíme, na opečenou stranu položíme kolečko cibule

    Kuřecí řízek s hermelínem (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    a kolečko sýra.

    Kuřecí řízek s hermelínem (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Pánev přiklopíme a ještě asi 4 minuty opékáme. Na druhé pánvi v rozehřátém oleji po marinování masa osmažíme zbytek cibule rozebraný na kolečka.

    Kuřecí řízek s hermelínem (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Podáváme s vařenými brambory posypanými osmaženou cibulí a jako oblohu použijeme plátky různobarevných paprik.

    Kuřecí řízek s hermelínem (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

tiginko
vynikajúci nápad, všetko na jednej panvici, žiadne: najprv na panvici opečieme, potom strčíme pod gril zapiecť do syrom. Ale sýte to musí byť poriadne, také chlapské jedlo a žienka, ktorá dbá o líniu, len tak udžibne :-)
3sandra3
aj pre mňa je to lákadlo ... vyskúšam,,, dávam si do kk
ariela6
jeje to je chutne jedlo už je neskoro ale dala by som si ale asi by som nespala tak si to uložim a v nedelu vyskušam
concord
Nemáš to trošku pomýlené s tými kápiami? Pokiaľ viem tak kápia je jedine červená.Asi si myslel farebné papriky.
manek380
@concord , možná jo, u nás se všem silnostěnným paprikám říká kapie, ale myslím že si rozumíme, ne? :D
ejta
vidis, a ja som si tiez myslela, ze kapia je iba to cervene, sladke, spicate...clovek sa cely zivot uci :-)
Ale reznik zaujimavy....
angast
výborné jednoduché a chutné jedlo . Určite si to urobím.
Páčiš sa mi ako si uzemnil toho najsammúdrejšieho pomýleného tĺka concorda, ktorý zožral všetku múdrosť až mu to udrelo na maličký mozoček. Kapia je podľa neho jedine červená




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia